Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu

W dniu 28 września 2018 roku po raz drugi uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 4571 szkół z całego świata, w tym również Nasza Szkoła! Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.


Akcja jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Po inauguracji i przywitaniu gości uczniowie klas IV przystąpili do udziału w konkursie, czyli sprawdzania „tabliczkowej wiedzy”.
W I etapie konkursu uczniowie przystąpili do rozwiązywania matematycznych działań z tabliczki mnożenia indywidualnie na czas. Podczas gdy Egzaminatorzy sprawdzali poprawność i szybkość rozwiązań z I etapu, grupy uczniów rozwiązywały w tym czasie wspólnie łamigłówki matematyczne. Komisja egzaminacyjna wyłoniła troje najlepszych uczniów, którzy zostali „Ekspertami Tabliczki Mnożenia”. Mistrzynią Tabliczki Mnożenia została uczennica klasy IVb – KINGA CZAJKOWSKA, II miejsce zdobyła uczennica klasy IVa – KAROLINA MARKOWSKA, a III miejsce także uczennica klasy IVa – KAROLINA MYSZKA.
W trakcie konkursu została wyłoniona najlepsza grupa uczniów, którzy rozwiązywali łamigłówki matematyczne. Uczestnicy najszybszej i najlepszej grupy to uczniowie: Karolina Myszka, Kacper Klich, Wojciech Kozłowski oraz Szymon Robak. Nagrody oraz medale dla uczniów wręczyli: Pani w-ce dyrektor Joanna Gładyszewska oraz organizatorzy konkursu Ewa Podgórska i Małgorzata Herchel.
Drobne upominki zostały wręczone wszystkim uczniom, którzy wzięli udział
w konkursie. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki matematyki – Ewa Podgórska
i Małgorzata Herchel oraz uczniowie klasy I liceum.
Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora konkursu, firmę AVAILO.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.