Zajęcia terenowe naszych licealistów w Sandomierzu

W poniedziałek, 14 maja, nasi uczniowie wykazali się nie lada odwagą! Tego dnia bowiem udali się do jednego z najniebezpieczniejszych miast w Polsce, Sandomierza (co tydzień zbrodnia i to transmitowana przez telewizję publiczną!). 😉 Licząc w razie potrzeby na nieodzowną pomoc ojca Mateusza, uczniowie klas II A i II C odbyli tam zajęcia terenowe. Wyposażeni w materiały dydaktyczne, kompasy i taśmy miernicze pracowali pod czujnym okiem nauczycieli.


Poznali ciekawe miejsca, dowiedzieli się o ważnych wydarzeniach z historii miasta, wykonali pomiary i rysunki wąwozu lessowego oraz rozwiązali zadania oparte o kolorową mapę okolic Sandomierza. Oczywiście mieli również okazję wejść do podziemi i w ramach uruchomionej Podziemnej Trasy Turystycznej przejść pod częścią miasta piwnicami sandomierskich mieszczan.
Podczas wykonywanych zadań w kilku punktach miasta uczniowie mogli praktycznie sprawdzić przekazaną im wiedzę na lekcjach szkolnych. Było naukowo i wesoło, a tak aktywnie spędzona lekcja geografii, poznawanie wspaniałego, królewskiego miasta zaowocuje z pewnością w przyszłości dobrymi wynikami na maturze.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była p. Dorota Bąk.

P.S. Wszystkich zatroskanych o los uczestników warsztatów informujemy, że licealiści cało i zdrowo powrócili na mielecką ziemię. Interwencja detektywa w sutannie, na szczęście, nie była tego dnia konieczna. 🙂