Projekt UNICEF Wszystkie Kolory Świata

Nasza szkoła, ZSO nr 1 w Mielcu, przystąpiła w roku 2016 do realizacji projektu zainicjowanego przez UNICEF – „Wszystkie kolory świata” . W ramach tej akcji młodzież wykonała szmaciane lalki, zainspirowane kulturą najróżniejszych krajów świata. Maskotki naszych uczniów mają znaleźć nowych właścicieli. Każdy może „zaadoptować” je za minimalną cenę 10 zł. Każda większa kwota jest bardzo mile widziana. Koszty utrzymania szmacianego dziecka są wysokie, bowiem cała kwota ze sprzedaży zostanie przekazana na szczepienia chroniące afrykańskie dzieci (w Angoli) przed takimi chorobami jak cholera, odra, polio, gruźlica, żółta febra.

Zwracamy się więc z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy.
Pomóżmy uświadomić młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a dzięki zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Nasza młodzież bardzo aktywnie odpowiedziała na apel o pomoc dla Angoli.
Wykonała ponad 100 lalek. Możemy zebrać dużą finansową pomoc.

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE.

Licytacja maskotek odbędzie się w dniu 11.01.2017 o godz.13.20, w ZSO nr 1 w Mielcu,
podczas podsumowania akcji WSZYSTKIE KOLORY SWIATA,
oraz w czasie wywiadówek 12-13.01.2017 od godz. 16-19.00 w holu na parterze.

Lalki możecie obejrzeć w galerii poniżej:

« z 3 »