Odwiedziny wolontariuszy

Wolontariusze ze św. Mikołajem odwiedzili dzieci ze Świetlicy
7 XII 2016 r. w godzinach popołudniowych wolontariusze ze św. Mikołajem odwiedzili dzieci z zaprzyjaźnionej Świetlicy w Katolickim Ośrodku Kultury. Współpraca wolontariuszy z dziećmi ze Świetlicy trwa od wielu lat. Wolontariusze (Ola Słaby, Paula Kilian, Klaudia Radłowska, Kamila Binek, Sylwia Brożonowicz) przygotowali i wykonali montaż słowno – muzyczny o tematyce świątecznej. Program poetycki podobał się wszystkim uczestnikom. Po wysłuchaniu recytacji wierszy polskich poetów o Bożym Narodzeniu, śpiewie kolęd i pastorałek oraz znanych i lubianych piosenek dziecięcych w drugiej części spotkania św. Mikołaj (Maciej Szypuła) i jego pomocnicy (Kamila Binek i Klaudia Radłowska) rozdawali słodkie prezenty. Kierowniczka Świetlicy siostra Filipa wzorowo pełniła rolę gospodyni przygotowując słodki poczęstunek.
Na koniec wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia ze św. Mikołajem i jego pomocnikami. Nieocenionym, profesjonalnym fotografem był Kuba Wójtowicz. Nad organizacją spotkania, przygotowaniem programu czuwała opiekunka Wolontariatu pani Jola Witek.