Komórkomania w ZSO nr 1

II Podkarpacka  KOMÓRKOMANIA w ZSO nr 1 zakończona. Przez trzy dni rodzice, uczniowie i nauczyciele mogli się zarejestrować jako potencjalni Dawcy szpiku kostnego i komórek macierzystych. Do grona potencjalnych Dawców przyłączyło się 60 osób.

O projekcie #KOMÓRKOMANIA:

Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji rejestracji potencjalnych Dawców jest Fundacja DKMS. Intencją fundacji jest uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.