Ogólnopolski Program dla Szkół i Placówek Oświatowych z Uniwersytetem Młodzieżowym

Od 15 marca 2024 roku uczniowie klasy 7a i 7b biorą udział w wykładach online Uniwersytetu Młodzieżowego w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Szkół i Placówek Oświatowych. Program obejmuje BEZPŁATNE zajęcia online z zakresu prawa, psychologii oraz medycyny. Pilotażowy program będzie realizowany przez 3 miesiące, a każda lekcja realizowana we wtorki, (prawo), środy (psychologia) i czwartki (nauki medyczne) o god. 17.30 będzie trwała około 45 minut. Celem zajęć online jest podniesienie wiedzy młodzieży szkolnej z zakresu psychologii, medycyny i prawa, realizacja ich pasji poprzez dostarczanie inspirujących zajęć pozalekcyjnych, a także rozwój potencjału każdego ucznia poprzez zainspirowanie go do nauki i poszerzania horyzontów.
Koordynatorką programu na terenie szkoły jest p. Małgorzata Maria Herchel.