Kolędnicy misyjni

27 i 28 grudnia uczniowie z naszej szkoły wyruszyli z kolędą misyjną do mieszkań i domów, aby głosić radosną nowinę o Bożym Narodzeniu. W Święto św. Szczepana 26 grudnia na Mszy Świętej było uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. 27 i 28 grudnia na naszym Osiedlu w godzinach popołudniowych uczniowie w misyjnych strojach prezentowali scenki kolędnicze, a zebrane ofiary przeznaczyli na wsparcie projektów misyjnych dla dzieci w RCA, Kazachstanie, Kongu, Tanzanii, Boliwii i Kolumbii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i wolontariuszom oraz rodzicom i opiekunom, którzy z radością uczestniczyli w misyjnym projekcie. A całość koordynowała siostra Dominika (przełożona Sióstr Służebnic Ducha Świętego) we współpracy z panią Jolantą Witek, siostrą Franciszką i siostrą Martą.
Tekst i zdjęcia: J. Witek
Zdjęcie przedstawia grupę kolędników misyjnych razem z opiekunami. Kolędnicy przebrani są w barwne stroje, w tle widzimy ołtarz, ponieważ zdjęcie wykonane jest w kościele.