Pomocnicy Świętego Mikołaja z klasy 2b pod czujnym okiem pani Małgorzaty Górskiej…

…tworzyli na lekcji języka angielskiego kartki świąteczne z życzeniami po angielsku. Wysyłanie kartek na każdą okazję jest ważną tradycją w kulturze Wielkiej Brytanii. Technik i materiałów do ozdabiania kartek było mnóstwo: były naklejki, pisaki, kredki, farbki, kolorowe pompony, a nawet… dziurkacz robiący otwory w kształcie choinki. Kartki zaadresowano do rodziców, cioć, wujków oraz koleżanek i kolegów z klasy.

Zdjęcie przedstawia uczniów i uczennice klasy 2b. Uczniowie siedzą w ławkach, przygotowują kartki świąteczne. W tle także widzimy uczniów wykonujących to samo zadanie.