Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) i Wspomnienie wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny (2 listopada) skłaniają nas do refleksji nad sensem życia, przemijaniem i wiecznością. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli, aby i o nas pamiętano… Wolontariusze pod opieką p. Jolanty Witek przygotowali w szkole okolicznościowe wystawy: „Pamiętamy o zmarłych” oraz „Święci nas zachwycają”. Prace plastyczne wykonali chętni uczniowie z klas czwartych oraz V a i V b. Uczniowie odwiedzili groby swoich bliskich oraz tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły zapalili znicze. A tematy o świętych i błogosławionych patronach jako wzorcach do naśladowania będą wciąż kontynuowane na lekcjach religii, gdyż oni pokazali nam, jak pięknie i godnie żyć.