Jak to jest dyrygować chórem składającym się z 400 chórzystów?

Tego nie wiemy. Ale jesteśmy pewni, że wiedzę taką posiada nauczyciel muzyki, p. Maciej Kosztyła.
W poniedziałek pan Maciej poprowadził przesłuchanie, które odbyło się w ramach ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Zgodnie z założeniami akcji zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie (klasy II – VII) odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” oraz dwie inne pieśni hymniczne: „Gaude Mater Polonia” oraz „Rotę”. Odbyło się to w obecności Jury konkursu: profesora Grzegorza Oliwy oraz doktor Katarzyny Sobas.
Warto dodać, że do akcji przystąpiło zaledwie 380 szkół z całej Polski, nieco ponad 30 z Podkarpacia, a jedynie 3 z powiatu mieleckiego.
Powiemy krótko: było pięknie i uroczyście.
Zobaczcie sami. >>>CLICK<<<
A tak wybrzmiała „Rota” w wykonaniu uczniów „Ósemki” w czasie przesłuchania „Do Hymnu”. >>>CLICK<<<
Punkt kulminacyjny poniedziałkowego przesłuchania – „Gaude Mater Polonia” >>>CLICK<<<