Klasa 1b poznaje leśny ekosystem

Uczniowie kl. 1b przy okazji wprowadzenia litery l, L zdobyli bogatą wiedzę na temat lasu. Zapoznali się z budową drzewa oraz różnymi gatunkami drzew i ich owocami. Dopasowywali szyszki do odpowiednich gatunków drzew iglastych oraz żołędzie i kasztany do drzew liściastych. Z zaciekawieniem dzieci oglądały olbrzymie szyszki z sosny pinia, które pochodzą z Hiszpanii. Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się, dlaczego jesienią liście zmieniają kolor i opadają z drzew. Na pewno wybiorą się do lasu, aby to sprawdzić i uzbierać liści na jesienny bukiet.

Uczeń klasy 1b pozuje do zdjęcia z kartą objaśniającą różnicę miedzy szyszką sosny i świerka. W drugiej ręce trzyma prawdziwą szyszkę.