Wyjątkowa lekcja online klasy 7b

3 października 2023 roku z okazji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa uczniowie klasy 7b wzięli udział w wyjątkowej lekcji online pt. „Phishing w płatnościach elektronicznych, czyli jak dbać o bezpieczeństwo danych i płatności w sieci!”. Lekcja ostała zorganizowana przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu BAKCYL.
Podczas lekcji inauguracyjnej uczniowie usłyszeli wiele cennych informacji, takich jak:
– jak rozpoznawać ataki phishing-owe skierowane do młodych osób,
– jak wyłapać oszustwo internetowe, które ma na celu pozyskanie danych osobowych oraz danych wykorzystywanych przy płatnościach, w tym z wykorzystaniem tak popularnych wśród młodzieży kodów Blik;
– w jaki sposób cyberprzestępcy wykradają dane, jakie są ich najnowsze metody;
– jak weryfikować informacje na stronach internetowych oraz np. autentyczność smsów przy płatnościach elektronicznych;
– jakie są rodzaje wirusów internetowych, które mogą im zagrozić i jak się przed nimi zabezpieczyć.
Webinar poprowadził Pan Jakub Sabała – Ekspert ds. bezpieczeństwa w Polskim Standardzie Płatności Sp. z o.o. (BLIK).
Opiekun projektu: Małgorzata Maria Herchel
Fotogaleria>>>CLICK<<<