5b SP8 aktywnie i owocnie spędza czas

Dbając o wszechstronny rozwój swoich Bystrzaków, wychowawca kl. 5b Joanna Leśniowska zorganizowała:

26 maja 2023r.  wycieczkę edukacyjno – wychowawczą do Krzyżtoporu w Ujeździe. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzili malownicze ruiny zamku Krzyżtopór i poznali trudną, ale niezwykle ciekawą historię zamku, twórcy Krzysztofa Ossolińskiego, wojewody sandomierskiego.

Jedną z ciekawostek jest m.in. to, że rozplanowanie pałacu nawiązuje do kalendarza: 4 wieże (4 pory roku), 12 sal balowych (12 miesięcy), 52 pokoje (53 tygodnie w roku) i 365 okien (tyle dni ma rok). Nie będziemy zdradzać innych ciekawostek, ale zachęcamy do ich poznania. Ponadto w Krzyżtoporze uczniowie rozwijali swoje umiejętności twórcze i artystyczne, w trakcie warsztatów, podczas których wykonali swoje pamiątki: dziewczynki – bransoletki, a chłopcy miecze. Dodatkowo mięli czas wolny na zakup innych pamiątek i na rozmowy, integrowanie się w lodziarni. Wycieczce towarzyszyła dobra pogoda i wspaniałe nastroje. Dziękujemy też za wspaniałą, dodatkową opiekę podczas wycieczki nauczycielowi panu Edwardowi Kociańskiemu.

1 czerwca 2023r. wyjście edukacyjno – integracyjne na kręgle i pizzę. W Dniu dziecka, uczniowie zacieśniali relacje koleżeńskie, aktywnie spędzając czas na kręglach, dobrze się bawiąc, ale też poznając zasady tej dyscypliny sportu. Ruch wyzwolił apetyty, które dzieci zaspokajały pyszną pizzą. W tym dniu, w dodatkowej opiece, znakomicie pomagała mama ucznia, pani Urszula Podsiadło, za co bardzo dziękujemy.

6 czerwca 2023r. wyjście do Domu kultury na spektakl teatralny „Anka, nie Andziula”.  Podczas tego wyjścia uczniowie mięli okazję wzbogacać swoje kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w A dodatkowo poszerzać wiedzę o przerabianej aktualnie lekturze i jej bohaterce, tj. Ani z Zielonego wzgórza. Ten żywy przekaz w wykonaniu aktorów, wywarł pozytywne wrażenie i na pewno zapadnie na długo, a może nawet na zawsze w pamięci. Doskonałą dodatkową opieką, podczas wyjścia, otoczyła uczniów polonistka pani Agnieszka Straż, której bardzo dziękujemy.