Wirtualna lekcja z BAKCYLEM – “Co byk i niedźwiedź powiedzą Ci o inwestycjach?”

18 maja 2023 roku uczniowie klasy VI b wzięli udział w spotkaniu online w ramach projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL – “Co byk i niedźwiedź powiedzą Ci o inwestycjach?” Celem projektu jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.
Podczas tej lekcji uczniowie mogli dowiedzieć się, kiedy zacząć inwestować oraz jaki wpływ na rozwój kraju ma inwestowanie, czym jest giełda oraz czym różnią się akcje od obligacji. Wreszcie – znalazła się odpowiedź na najbardziej tajemnicze pytanie: czym jest rynek byka i niedźwiedzia?
Opiekunem projektu była p. Małgorzata Maria Herchel.
Fotogaleria>>>CLICK<<<