Udany start naszych uczniów i… rakiet!

20 maja 2023r. na lądowisku w Tuszowie Narodowym odbyły się Podkarpackie zawody sportowe modeli rakiet i halowych sportowych modeli szybowców o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego organizowane przez Akademię Umiejętności Technicznych „Leonardo”.

Pod opieką nauczycielki Joanny Leśniowskiej chętni uczniowie SP8: z kl. 5b – Oliwier Czaja, Ernest Rączka, Oskar Winiarz, Karol Zych, z kl. 6b – Damian Krawczyk, Mikołaj Lesiński i Hubert Stachowicz i z kl. 6c – Dawid Grabiński i Bartosz Kusek, godnie reprezentowali szkołę w zawodach. Nasi uczniowie wykonali i wystrzelili swoje rakiety wprost do nieba, niektóre poleciały tak wysoko, że długo nie było ich widać. Najdalej poleciały aż 2 rakiety naszych uczniów i za najlepsze wyniki, w kategorii młodzików starszych od lat 11, otrzymaliśmy 2 puchary Marszałka Województwa Podkarpackiego.
W zawodach 1 miejsce zajął Ernest Rączka z kl. 5b, a 2 miejsce Bartosz Kusek z kl. 6c. Puchary i nagrody wręczył Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom SP8 za reprezentowanie naszej szkoły w zawodach i gratulujemy nagrodzonym. To była udana sobota, piękna pogoda i miła atmosfera!
Fotogaleria >>>CLICK<<<