Matematyka w kostce Rubika

Z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika w Szkole Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu w dniu 17 maja 2023 roku odbyła się III edycja szkolnego konkursu „Matematyka w kostce Rubika”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej klas IV – VI. Do zaciętej rywalizacji stanęło 16 młodych pasjonatów kostki Rubika.
Zawody zostały przeprowadzone w profesjonalny sposób. Niezbędny sprzęt w postaci mat i stoperów po raz kolejny udostępniła nam firma SpeedCube.
Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Tempo w rywalizacji było bardzo duże.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, rozwijanie logicznego myślenia, zdolności zapamiętywania oraz poznawania algorytmów układania kostki.
Tegorocznymi mistrzami w speedcubingu zostali:
I miejsce – Dawid Grabiński z klasy VI c – czas 29,78 s
II miejsce – Tomasz Wiech z klasy V d – czas 31,39 s
III miejsce – Jakub Tomasik z klasy V b – czas 41,93 s
Nad przebiegiem konkursu czuwała organizatorka – nauczycielka matematyki, Małgorzata Maria Herchel. Sprawną obsługę techniczną konkursu zapewnili uczniowie z klasy VI b.
Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę MELEX z Mielca. Symboliczne nagrody ufundowała firma SpeedCube. Ta edycja konkursu potwierdziła duże zainteresowanie speedcubingiem wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnicy konkursu już zapowiedzieli start w zawodach w następnym roku.
Zwycięzcom nagrody wręczyła Pani Dyrektor, Joanna Gładyszewska.
Bardzo dziękujemy firmom MELEX oraz SpeedCube za wsparcie naszej inicjatywy. Dzięki Państwa wsparciu możliwa była realizacja naszego konkursu.
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcy gratulujemy i czekamy na kolejną edycję!