Kolędnicy misyjni i Jasełka dla klas ósmych na naszej szkolnej scenie

Uczniowie z klas ósmych obejrzeli Jasełka pt. „Bóg się rodzi”, przygotowane przez wolontariuszy z klas szóstych i ósmych oraz z liceum pod kierunkiem pani katechetki Jolanty Witek. Na scenie pojawili się pasterze (Mikołaj Lesiński, Karol Górnisiewicz, Hubert Stachowicz, Maciek Śliwa z kl. VI b, Wiktor Głogowski z kl.VI c), którzy oddali pokłon Zbawicielowi oraz złożyli skromne dary.

Wszyscy zobaczyli korowód barwnych postaci z różnych kontynentów z gwiazdami i turoniem na czele. To kolędnicy misyjni (Piotr Pszeniczny, Mateusz Witas, Damian Guzior, Milena Jeż, Wiktoria Klamka i Wojtek Kozłowski z kl. VIII a), którzy zaprezentowali scenkę misyjną, przybliżając problematykę misji na świecie. Zebrani usłyszeli tradycyjne kolędy w wykonaniu maturzystek oraz wolontariuszy z kl. VIII a: Mileny Jeż, Wiktorii Klamki; Szymona Robaka z kl. VIII b. Na akordeonie zagrał Piotr Pszeniczny z kl. VIII a. Całość poprowadziła Kinga Czajkowska (kl. VIII b), która wcieliła się w rolę anielską i Wojtek Kozłowski (kl. VIII a).
Nad profesjonalnym nagłośnieniem i sprzętem czuwał nauczyciel muzyki – pan Maciej Kosztyła. Jasełka na zdjęciach utrwalił nauczyciel informatyki pan Zygmunt Sumiec. Ekipę techniczną pod kierunkiem nauczycieli stanowili uczniowie z kl. VIII b: Wiktor Szrom, Wiktor Kłoda. Dekorację przygotowały wolontariuszki z liceum.
Po zakończonych Jasełkach pani dyrektor Joanna Gładyszewska złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne.
Oprac. Jolanta Witek
Zdjęcia: Zygmunt Sumiec
Fotogaleria >>>CLICK<<<