Uwaga! Uwaga! Ruszamy z Mikołajkowymi i Świątecznymi akcjami pomocy!

Tradycyjnie, jak co roku radośnie i z entuzjazmem przygotowujemy paczki  mikołajkowe i świąteczne dla podopiecznych z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Skopaniu, chorych dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie oraz „Szlachetną paczkę” dla wybranej rodziny.

Szkolną  akcję koordynują  – wzorem lat ubiegłych: Szkolny Wolontariat V LO i SP nr 8 (pod opieką pani Jolanty Witek), Samorządy szkolne: V LO (pod opieką pań: Joanny Pęcak, Barbary Iwanicz, Agnieszki Gardulskiej), SP nr 8 (pod opieką pani Anny Żarów i  pana Wiesława Dziewita). W tym roku wszystkich chętnych uczniów (a najlepiej całe zespoły klasowe) prosimy o przynoszenie czekolad, mydełek dla dzieci, gąbek kąpielowych oraz ręczników frotte(tylko nowych). Dary prosimy składać do wychowawców lub bezpośrednio do opiekunów Samorządu i Wolontariatu (sala nr 15, 21, gabinet pedagoga V LO, biblioteka szkolna). Za przyniesione dary będą wpisane punkty z zachowania. W najbliższym czasie opublikujemy wykaz rzeczy niezbędnych do „Szlachetnej paczki.” Tuż przed Świętami delegacja wolontariuszy i samorządu  wraz z opiekunami  uda się  z życzeniami i świątecznymi stroikami do chorych do Szpitala. Startujemy od poniedziałku 18 listopada!!!  Sprawiaj innym radość, a zobaczysz, że radość cieszy! Sam  poczujesz się obdarowany … szczęściem innych! A więc do dzieła!