Uczennica z V LO w finale XXIX Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej w Sędziszowie Małopolskim

15 listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje rejonowe XXIX Podkarpackiego  Konkursu Poezji Religijnej. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją dla organizacji przeglądu była wizyta papieża św. Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991 roku.

Inicjatorem konkursu przeznaczonego dla młodzieży szkół średnich i dorosłych byli: Czesław Drąg i śp. Edward Zolowski. Organizatorami konkursu są: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Miejsko Gminny Dom Kultury w Sędziszowie Małopolskim oraz Parafie pw.: Miłosierdzia Bożego i Narodzenia Matki Bożej w Sędziszowie Małopolskim. Motto tegorocznego konkursu stanowiły słowa św. Augustyna: ”Będę Cię szukał Panie, aby żyła moja dusza.” Warto dodać, ze konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi. W tegorocznych zmaganiach konkursowych  uczestniczyło  blisko czterdziestu wykonawców. Poziom młodych artystów jest zawsze bardzo wysoki. Od wielu lat V LO reprezentuje spora grupa uczestników przygotowywanych tradycyjnie pod kierunkiem pani dr Jolanty Witek. W tym roku naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Bartkowicz, Julia Cyran, Julia Chmiel, Barbara Cichoń, Jagoda Dragan, Marlena Krężel, Aleksandra Myszka, Oliwia Studniarz. Miło nam poinformować, że jury w składzie: Danuta Pado (instruktor Domu Kultury w Rzeszowie), Wioletta Czapka (instruktor Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim) i Małgorzata Leśniak (instruktor Samorządowego Domu Kultury w Mielcu)  tytuł finalistki przyznało Marlenie Krężel, która będzie reprezentować nasze miasto i szkołę w finale konkursu w Sędziszowie Małopolskim 13 grudnia. Wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękujemy za piękną i godną reprezentację V LO a Marlenie Krężel gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.

Tekst: J. Witek, zdjęcia: U. Krężel