Grand prix II edycji miejskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej wyśpiewane!

27 maja uczniowie mieleckich szkół podstawowych oraz ostatnich oddziałów klas gimnazjalnych mieli okazję zaprezentować swoje muzyczne i językowe talenty w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Patronat honorowy nad tym muzycznym wydarzeniem objął w tym roku Prezydent Miasta Mielca, pan Jacek Wiśniewski.

Grand prix tegorocznego konkursu zdobył Wojciech Malinowski  ze Szkoły Podstawowej nr 6 za wykonanie utworu „I’will be there”. Opiekunem muzycznym ucznia była p. Karolina Szymańska, zaś pod kątem językowym przygotowywała p. Bożena Kosińska.

Jury konkursu w składzie: Jadwiga Huber /nauczyciel śpiewu/, Maciej Kosztyła /nauczyciel muzyki  ZSOnr1/, Marta Horeczy /germanista VLO/, Lucyna Przybyło / anglistka VLO/, Elżbieta Mysińska /romanistka i iberystka VLO/ zgodnie z regulaminem przyznało kolejne 4 pierwsze nagrody w kategoriach językowych:

I miejsce w kategorii:  Najlepsza piosenka w języku angielskim – Bartłomiej Dudzik, SP 1

I miejsce w kategorii: Najlepsza piosenka w języku francuskim – Wiktoria Kuroń, SP 6

I miejsce w kategorii: Najlepsza piosenka w języku hiszpańskim – Zuzanna Pleban, SP 8

I miejsce w kategorii: Najlepsza piosenka w języku niemieckim – Karolina Moskal, SP 11

Wyróżnienia otrzymali:

Maria Jemioło, SP 11

Hanna Kozioł, SP 3

Maja Zduńska, SP 6

Maja Tomczak, SP 6

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, zaś zdobywca grand prix dodatkowo statuetkę. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Naczelnik do spraw edukacji miasta Mielca Pan Arkadiusz Gałkowski oraz Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr  1 Pani Joanna Gładyszewska.

Jak przyznają organizatorzy konkurs ten wyszedł naprzeciw oczekiwaniom mieleckiej młodzieży, która z wielką chęcią prezentuje swoje muzyczne i językowe talenty. Zaś celem nadrzędnym tego konkursu, organizowanego przez samorządowe V Liceum  Ogólnokształcące jest promocja nauki europejskich języków obcych jako skutecznego narzędzia funkcjonowania w zjednoczonej  Europie.

Organizatorki imprezy p. Marta Horeczy i p. Lucyna Przybyło serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz muzycznym i językowym opiekunom  uczniów i zapraszają  już teraz do udziału za rok.