Misja Kosmiczna

Zastępca prezydenta Miasta Mielca, Adriana Miłoś, nagrodziła uczestników konkursu ,,Misja Kosmiczna”, organizowanego w ramach X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Od kilku miesięcy dzieci ze szkół podstawowych wysyłały swoje prace, gdzie rysowały trasę dla robota edukacyjnego Ozobot‍, tworząc również historię jaka spotkała robota podczas misji w kosmosie. Podczas konkursu i turnieju przekonaliśmy się jakie mamy pomysłowe dzieci i jakie mają ciekawe pomysły. Uczniowie z naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie: 1. Zuzanna Rząsa IIc (I miejsce), 2. Karol Hajdukiewicz IIa (I miejsce), 3. Filip Janiec Ib, 4. Helena Trzpis Id, 5. Mikołaj Lesiński IIb, 6. Jan Wójcik IIc, Laureaci otrzymali wartościowe nagrody (OZOBOTY), a pozostali uczniowie drobne upominki. Na ręce nauczyciela oddelegowanego ze szkoły, w związku, iż uczniowie z SP nr 8 zostali najliczniej utytułowani, został przekazany dla naszej placówki wspaniały album o kosmosie i drobne upominki.  Gratulujemy naszym pociechom.