Mali Inżynierowie w najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej.

W dniu 23 października 2018 uczniowie klas IV i V w ramach zajęć Małego Inżyniera uczestniczyli w wycieczce do najstarszej na świecie i nadal działającej kopalni ropy naftowej, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Mali Inżynierowie odbyli intrygującą lekcję muzealną: była to alternatywna forma zwiedzania, czyli „Spacer z Łukasiewiczem” ścieżkami muzeum. W czasie wędrówki uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy, a w otoczeniu przepięknego lasu Bobrzeckiego podziwiali XIX wieczne kopanki, w których można było zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Spacerując alejkami ukazywały się też unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. Natomiast we wnętrzach muzeum można było się przenieść w czasy kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz, a to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.