Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych

W czwartkowe popołudnie 11 października 2018 roku o godz.17.00 w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.
W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do wspólnoty naszej szkoły. Następnie koleżanki i koledzy z klasy drugiej dodali im otuchy i życzyli sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.
Na końcu pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje i drobne upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.