‘Trzynastego w piątek?’ – wydawałoby się, że nie ma gorszego terminu na konkurs. A jednak, w ten właśnie dzień uczniowie klasy IIIB Wojciech Pazdro, Arkadiusz Sasor i Radosław Żmuda rywalizowali z innymi uczniami szkół średnich w konkursie o kulturoznawstwie krajów niemieckojęzycznych pod dynamicznie brzmiącym tytułem ‘Turbolandeskunde’.

I wcale nie najgorzej im poszło. W pierwszej turze nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce, w drugiej turze musiała ustąpić miejsce lepszym.

Tylko jeden punkt dzielił ich od tytułu laureata i może na tym polegał ich pech tego dnia?

Nic z tych rzeczy. Chłopcy z zaangażowaniem brali udział  w konkursie, wykazali się znaczną wiedzą w tematyce geografii, historii, polityki, a sama rywalizacja i spotkanie z innymi drużynami z Mielca, Tarnobrzegu i Dębicy były dla nich ciekawym doświadczeniem.

Chłopcy przygotowywani byli pod kierunkiem p. Marty Horeczy.