XII Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek

23 stycznia w naszej szkole odbył się XII Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek w języku polskim z inicjatywy Szkolnego Wolontariatu pod kierunkiem pani Jolanty Witek i we współpracy z panem Maciejem Kosztyłą i nauczycielami religii. Wszystkie klasy zaprezentowały wybrane kolędy i pastorałki. Nasza szkoła rozbrzmiewała muzyką a uczniowie zachwycali swoim talentem.

Najmłodsi z klas I-III wystąpili w przebraniach kolędniczych, wzbudzając podziw i uznanie zgromadzonej widowni. Pozostali wykonawcy eleganckim strojem podkreślili rangę wydarzenia. Występom przysłuchiwali się: pani dyrektor Joanna Gładyszewska, pani wicedyrektor Małgorzata Herchel, siostra Franciszka, pani Jolanta Witek i pan Maciej Kosztyła. Wszyscy wykonawcy z klas I-III otrzymali dyplomy i słodycze gdyż wykonania były tak piękne, że jury postanowiło jednakowo docenić wszystkich za przygotowanie i występ. W klasach starszych IV-VII tytuł laureata zdobyła klasa V a zaś wyróżnienie otrzymała klasa IV c. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Przegląd poprowadzili wolontariusze z kl. V b: Gabrysia Kulińska, Nikola Leśniak, Zuzia Tomza i Franek Zieliński. Dekoracje przygotował Wolontariat, a zwłaszcza wolontariuszki z kl. VII b: Eliza Helowicz, Gabrysia Misiak, Julka Moździoch i Lena Chudzik z kl. IV a pod opieką pani Jolanty Witek. Nad obsługą techniczną czuwali: Remigiusz Gładyszewski i Michał Szczygieł (kl. II C V LO) pod kierunkiem pana Macieja Kosztyły. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe kolędowanie.
Oprac. J. Witek