Jasełka „Cud Bożego Narodzenia”

W czwartek 21 XII cała społeczność szkolna obejrzała Jasełka „Cud Bożego Narodzenia,” przygotowane przez Wolontariat „Ósemka” ze Szk. Podst. nr 8 pod kierunkiem i według scenariusza pani Jolanty Witek i we współpracy z Zespołem Wokalnym z V LO pod opieką pana Macieja Kosztyły.

Młodzi artyści zagrali aż czterokrotnie: trzykrotnie dla uczniów i nauczycieli w godzinach przedpołudniowych oraz po południu dla zaproszonych gości, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i wszystkich chętnych, którzy zechcieli kolędować razem z nami. Młodzi artyści zagrali na nowej scenie, która pozwala w pełni prezentować twórcze talenty w sposób profesjonalny. Jasełka, zakończone życzeniami złożonym przez panią dyrektor Joannę Gładyszewską, pana naczelnika Wydziału Edukacji Mirosława Kapinosa i księdza proboszcza Waldemara Cioska wprowadziły nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do zapoznania się z nasza obsadą aktorską oraz galerią zdjęć, którą poszerzymy jeszcze o kolejne fotografie w najbliższym czasie.
Obsada aktorska:
Maryja – Wiktoria Barszcz (VI A)
Św. Józef –Mikołaj Lesiński (VII B), Karol Hajdukiewicz (VII A), Antoni Herchel (VA) oraz Igor Łapa i Marcin Wojciechowski( V LO)
Aniołowie: Gabriela Kulińska, Milena Kurgan, Nikola Leśniak, Zuzanna Tomza ( V B), Marta Wrzesień (IVA), Kinga Wrzesień (VII A), Marlena Osiadła (VI A) Gabriela Świerczek (I A LO), Amelia Pezda, Karolina Radzik (I B LO),
Grupa baletowa Aniołów: Zuzanna Hyjek, Maria Jasińska, Nicola Kłoda, Amelia Moskal, Liliana Radoń, Żaklina Zygarlicka (VI A)
Aniołowie śpiewający i grający: Dominika Pszeniczna(skrzypce), Julia Tomza (V A)
Lektorzy czytający Pismo Święte: Bartek Kusek(VIIB) i Marcin Wojciechowski(II C V LO)
Trzej Królowie: Remigiusz Gładyszewski, Michał Szczygieł, Remigiusz Żelasko
oraz Marcin Wojciechowski (II C LO), Karol Hajdukiewicz(VII A)
Pasterze: Bartosz Misiak (akordeon), Jakub Weryński(VI A), Karol Górnisiewicz, Hubert Stachowicz(VII B)
Kolędnicy misyjni z kl. V a w składzie: Kacper Borzęcki, Julia Biela, Maja Dereń, Antoni Herchel, Krzysztof Jachym, Marika Obara, Dominika Pszeniczna, Róża Witas, Weronika Żak (V A)
Przedstawiciele społeczności uczniowskiej: Emilia Mycek (VII B), Maciej Gleń, Ksawery Tenczyński, Bartek Kusek, Adrian Weryński, Jan Wójcik (VII C), Franek Mazurkiewicz (IVA).
Zespół muzyczny z V Liceum pod kierunkiem pana Macieja Kosztyły w składzie: Julia Pietras, Julia Sicińska, Ewa Wilk, Milena Ostrowska, Laura Jarosz, Katarzyna Misiewicz, Maria Duszkiewicz, Melania Wójtowicz, Julia Roman, Gabriela Buława, Emilia Tabor, Marta Rolka, Ania Urbanik, Igor Łapa, Kamil Jachyra, Maja Zduńska, Gabriela Mazur, Wojciech Malinowski
Zespół muzyczny Wolontariatu „Ósemka”pod kierunkiem pani Jolanty Witek: Mateusz Gadziała, Pola Krzysiak, Gabriela Kulińska, Nicola Leśniak, Julia Niziołek, Julia Nylec, Milena Kurgan, Oliwia Serwan, Olga Stopa, Tomasz Rusin, Zuzanna Tomza, Błażej Wójtowicz (V B)
Dekoracje przygotował Szkolny Wolontariat ”Ósemka” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu.
Tekst i zdjęcia: J. Witek