Dzień patrona naszej szkoły

4 czerwca każdego roku, wedle tradycji, obchodzimy święto patrona naszej szkoły -starszego sierżanta pilota Stanisława Działowskiego. Z tej okazji przy wejściu do szkoły zawisły wykonane przez uczniów klasy 6b papierowe samolociki oraz została wykonana okolicznościowa gazetka, na której przypomniano życiorys i dokonania naszego patrona.

Natomiast dla uczniów klas I-III biblioteka ogłosiła konkurs „Biblioteczna eskadra powietrzna”. W pierwszym etapie należało przygotować papierowy samolot i wyrzucić go w powietrze na jak największą odległość. W drugim etapie należało odpowiedzieć poprawnie na kilka pytań o naszym patronie. Generałem „powietrznych sił bibliotecznych” została Marta Wrzesień z klasy 3a, zaś jej zastępcami: Adaś Wit z klasy 1b, Roksana Mroczyńska z klasy 2b oraz Kamil Kaczmarczyk z 1a.
Zwycięzcom gratulujemy!
(oprac. W. Cyran, A. Zajączkowska)