Realizacja projektu edukacyjnego „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”

W marcu i kwietniu 2023 roku uczniowie klasy VI b na zajęciach z wychowawcą realizowali projekt edukacyjny „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”. W ramach projektu przygotowano szereg materiałów edukacyjnych, które umożliwiają realizację jego celów oraz uatrakcyjniają przekaz edukacyjny dotyczący przedsiębiorczości.
Uczniowie, wykorzystując materiały edukacyjne: książki „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”; komiksy „Przygody przedsiębiorczego Jacka”; karty pracy i prezentacje, poznawali podstawy wiedzy ekonomicznej. Dzięki lekcjom uczniowie mogli rozwijać kluczowe kompetencje w europejskim systemie edukacji, kształtować cechy osobowe i postawy przedsiębiorcze oraz budować umiejętności uczestnictwa w życiu społecznym.
Inspiracją do stworzenia projektu „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”, który jest odpowiedzią na problem zbyt niskiego poziomu przedsiębiorczości wśród Polaków, stała się powieść Janusza Korczaka pt. “Bankructwo małego Dżeka”.
Organizatorem projektu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, partnerem generalnym projektu jest Bank Pekao S.A. Partnerem instytucjonalnym jest Związek Banków.
Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Finansów.
Opiekun projektu: p. Małgorzata Maria Herchel