Pomagamy schronisku dla zwierząt!

„Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce,
że się w nich zawsze znajdzie miejsce dla uczciwego psa”
– Kornel Makuszyński-

Od dnia 17 grudnia 2020 r. nasza szkoła uczestniczy w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów oraz mieszkańców naszego miasta do niesienia pomocy zwierzętom z mieleckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Ze względu na ograniczenia wynikające z epidemii zadanie nie jest łatwe. W tym roku skoncentrowaliśmy się na dwóch działaniach. W okresie przedświątecznym zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla schroniska. Zgromadzona karma dla zwierząt, zabawki oraz środki czystości zostały przekazane na ręce pracowników schroniska. Dary nadal można zostawiać w specjalnie oznakowanym pudle, które znajduje się przy wejściu do szkoły od strony przychodni.

Kolejnym etapem naszej akcji jest zmobilizowanie mielczan do wspólnych spacerów z podopiecznymi schroniska. Przez cały okres ferii uczniowie naszej szkoły mogą umawiać się telefonicznie na wizytę w schronisku i wspólnie z czworonogiem wybrać się na zimową przechadzkę. Uczniom klas szkoły podstawowej musi towarzyszyć osoba dorosła. W przypadku młodzieży licealnej wystarczy przynieść zgodę rodzica na pobyt w schronisku. Należy przy tym pamiętać o przestrzeganiu zaleceń dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zabierzcie psa na pieszą wycieczkę lub po porostu pobawcie się z nim. Pamiętajcie o wykonaniu wspólnej fotografii oraz wypełnieniu „Karty spaceru” (dostępna w schronisku), dzięki czemu zyskacie punkty z zachowania, a także
traficie do naszej szkolnej galerii ludzi pozytywnie zakręconych.

Dajcie sobie szansę na czynienie dobra, a zwierzętom nadzieję na lepszy los.

Koordynator akcji – pani Agata Graniczka.