Walentynkowe i kolędnicze spotkanie w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Mielcu

28 I 2019 r. nasza grupa wolontariuszy z V LO oraz uczniowie z Apostolatu Młodych z ZSE pod opieką pani Jolanty Witek zaprezentowała dla podopiecznych oraz dyrekcji, wychowawców i personelu  medycznego montaż świąteczny. W śpiew kolęd zaangażowali się wszyscy. Starsi i młodsi wychowankowie  OREW-u przyjęli z radością odwiedziny rozśpiewanych uczniów, zapraszając nas na kolejne spotkania. Na koniec wręczyliśmy walentynkowe serca z piernika oraz słodycze (o przygotowanie których zadbali uczniowie z ZSO nr 1 i ZSE). My też zostaliśmy obdarowani babeczkami własnoręcznie pieczonymi przez podopiecznych. Skorzystaliśmy z zaproszenia i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dla nas było to szczególnie cenne spotkanie bo nauczyło wrażliwości i kolejny raz pozwoliło doświadczyć w rzeczywistości słów naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II, który powiedział, że ”Chorzy są skarbem Kościoła.”

Oprac. J. Witek; fot.: OREW