Klasa 3a z wizytą w Wieliczce

Uczniowie kl. 3a w środę 7 grudnia wraz z wychowawcą i opiekunami byli na wycieczce w Wieliczce. Wędrując szlakami wielickich korytarzy i śladami różnych legend, odkrywali tajemnice Kopalni Soli i poznawali trudną pracę górników.

Szczególnie bliska dzieciom okazała się legenda związana z postacią św. Kingi, w rolę której podczas dalszej części programu wycieczki wcieliła się uczennica Alessia. Na końcu podziemnej trasy kopalni prowadzonej przez wspaniałego przewodnika czekała na dzieci niespodzianka – Skarbnik Kopalni Soli, który przygotował dla nich wiele ciekawych zadań i zagadek, a w nagrodę podziemnej wędrówki wręczył im akt nadania zaszczytnego tytułu „Przyjaciela Skarbnika”. Po zwiedzaniu kopalni dzieci odwiedziły też Muzeum Żup Solnych oraz Tężnię Solankową. Zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń wróciliśmy do domu. Pozostaną teraz wspomnienia i ciekawe zdjęcia do oglądnięcia.
Tekst: R. Kmiecik