Z wizytą w Energetycznym Centrum Nauki

W dniu 11 kwietnia Mali Inżynierowie eksperymentowali na wystawie, w plenerze oraz w laboratorium w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

Była to niezapomniana podróż do świata energii, w którym każdy, niezależnie od wieku, poczuł się jak prawdziwy naukowiec. Na wystawie ECN:
– włosy stają dęba! W tym miejscu można „dotknąć prądu”, poznać zasady rządzące elektromagnetyką, zobaczyć z bliska wyładowania atmosferyczne
– wolno samodzielnie wytwarzać prąd, zatankować samochód, transportować surowce, zbudować tamę, zaplanować miasto przyszłości…

Mali Inżynierowie skorzystali także z Energetycznego ogrodu, w którym nauka przeplatała się z zabawą, relaksem i odpoczynkiem.
Po zakończonej podróży do świata energii Mali Inżynierowie udali się do kompleksu Świętokrzyska Polana, gdzie czekała ich wyjątkowa atrakcja na skalę krajową – wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Znajdujący się obok Park miniatur pozwolił im odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu Świętokrzyskiego.

Wycieczka została zorganizowana w ramach Projektu Edukacyjnego Mały Inżynier przez koordynatora Martę Błachowicz.

Accessibility Toolbar