Tańskiego 3, 39-300, Mielec, Polska

XI Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

VLO w Mielcu

XI Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

13 stycznia, a więc w piątek przed feriami, odbył się XI Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Cała szkoła śpiewa kolędy,” zorganizowany przez Szkolny Wolontariat pod kierunkiem  pani Jolanty Witek i we współpracy z nauczycielem muzyki panem Maciejem Kosztyłą. Wystąpili przedstawiciele klas: I C, II C, III C, IV A, IV C oraz cała klasa IV B wraz z wychowawczynią panią Krystyną Sumiec. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale! To dzięki Wam nasze V Liceum  rozbrzmiewało kolędą i pastorałką. Nie zabrakło też eleganckich odświętnych strojów, co widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za występy oraz wspaniałe kolędowanie i radosną atmosferę. Ponieważ wszyscy włożyli tak wiele zaangażowania, pracy i serca, prezentując umiejętności wokalne, gry na instrumentach i dołożyli wszelkich starań, aby ich występ był piękny, jury w składzie: pani Jolanta Witek, pani Agnieszka Straż, pan Maciej Kosztyła oraz wolontariusze, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów artystycznych: Julia Chmiel, Aleksandra Myszka (maturzystki z kl. IV C) i Szymon Robak (kl. VIII b Szk. Podst. nr 8) przyznali wyróżniania wszystkim uczestnikom, zaś zaszczytny tytuł laureata otrzymały delegacje z klas:  I C, II C, IV C. Nagrodę specjalną zdobyła kl. IV B z wychowawczynią panią Krystyną Sumiec, która od wielu lat aktywnie ze swoimi wychowankami bierze udział w Przeglądach Kolęd. Obecna na Przeglądzie Kolęd pani dyrektor Joanna Gładyszewska wyraziła uznanie dla młodych talentów i podkreśliła wysoki poziom prezentacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze a także zasłużone  dodatnie punkty z zachowania, oceny z religii i muzyki. Przegląd poprowadzili wolontariusze: Kinga Czajkowska i Wojciech Kozłowski (kl. VIII ze Szk. Podst. Nr 8). Dekoracje przygotowały wolontariuszki z kl. IV A: Ania i Ola Maciejowskie, Natalia Swół. Za stronę techniczną i zdjęcia odpowiadali wolontariusze z kl. VIII b ze Szk. Podst. nr 8: Wiktor Kłoda i Wiktor Szrom. A jak wyglądało nasze kolędowanie?  Obejrzyjcie galerię zdjęć! I już Was serdecznie zapraszamy do kolędowania za rok!