Tańskiego 3, 39-300, Mielec, Polska
17 787 53 50
zso1@zso1.mielec.pl

Wyróżnienie dla Wolontariatu Szkolnego

VLO w Mielcu

Wyróżnienie dla Wolontariatu Szkolnego

16-go grudnia w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyła się I Gala Wolontariatu, której inicjatorem i organizatorem był Fryderyk Kapinos Poseł na Sejm RP. Patronat honorowy objęli: Małgorzata Gosiewska – poseł na Sejm RP, Wicemarszałek Sejmu, Marlena Maląg – Minister Rodziny  i Polityki Społecznej, Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki oraz Wojciech Kaczmarczyk – dyrektor Instytutu wolności. Celem gali było podsumowanie działań Wolontariatów działających na terenie powiatu mieleckiego. W części artystycznej wystąpił Mateusz Mijal, Marcin Pokusa, Szymon Robak, Renata Huber oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej a wśród nich wolontariusz z kl. VIII a-Piotr Pszeniczny.  Nasz wolontariusz Szymon Robak, który zaśpiewał piosenkę  „Zachwyca nas Polska”(słowa i muzyka: pan Michał Witek) zachwycił nią zebranych i  otrzymał nagrodę od Pana Posła.
Z radością informujemy, że Wolontariat działający od 20 lat w naszej szkole  zdobył wyróżnienie w konkursie, w kategorii „Organizacja charytatywna Powiatu Mieleckiego 2022”. Na konkurs wpłynęło ponad sto zgłoszeń.
Wyróżnienie w imieniu szkoły odebrała założycielka i opiekunka Wolontariatu pani Jolanta Witek  oraz wolontariusze maturzyści z kl. IV B: Gabriela Zasowska, Patrycja Wilk, Jagoda Pomykała, Julia Grzelak, Radek Pszeniczny, Jakub Maciaszek i przedstawiciele SP 8: Szymon Robak (VIII b), Mateusz Witas i Damian Guzior (VIIIa). Za koordynowanie pracami szkolnego Wolontariatu wyróżnienie w postaci statuetki i nagrody rzeczowej otrzymała pani Jolanta Witek, którą uhonorowano również srebrnym medalem Caritas Polska(Warszawa) za całokształt pracy  charytatywnej na różnych obszarach działania w środowisku lokalnym.
Serdecznie gratulujemy wolontariuszom i życzymy kolejnych sukcesów oraz radości w realizowaniu pracy wolontariackiej na rzecz innych.

Oprac. i zdjęcia:  Wolontariat

Więcej informacji na:

https://hej.mielec.pl/pl/676_aktywni/72841_podziekowano-wolontariuszom-za-ich-prace-pierwsza-taka-gala-foto-.html https://korso.pl/lista-galerii/1UcNIhCEE8Riluy2S2Fs?pc=16&page=43&rvUrl=wiadomosci%2Fza-nami-i-mielecka-gala-wolontariatu-zdjecia%2Ffww4wpsqucfg544sXjKX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Accessibility Toolbar