Tańskiego 3, 39-300, Mielec, Polska

MŁODZI DLA PLANETY

VLO w Mielcu

MŁODZI DLA PLANETY

W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie przygotowali projekty o zróżnicowanej tematyce ekologicznej. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi, że na naszej planecie istnieją składowiska tekstyliów widoczne z kosmosu. Zaskoczył nas fakt, że człowiek tygodniowo może zjeść nawet do pięć gramów mikroplastiku, który jest obecny w wodzie, powietrzu pokarmie. Nauczyliśmy się w jaki sposób wyhodować w ogródku zdrową marchewkę. Przygotowane projekty społeczne wezmą udział w konkursie „Młodzi dla planety” organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Uczniowie poczynili również indywidualne zobowiązania ekologiczne, które będą realizować przez najbliższy miesiąc. Obietnice zostały przypieczętowane odciskiem własnej dłoni.