NASZA PLANETA – NASZA SPRAWA

W poniedziałek 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach o tematyce proekologicznej, podczas których oglądali filmy oraz rozwiązywali quizy. Młodzi Ziemianie dowiedzieli się o wielkiej pacyficznej wyspie śmieci dryfującej na Oceanie Spokojnym, której powierzchnia dwukrotnie przekracza wielkość Teksasu.

Zapoznali się z problemami wynikającymi z nadmiernego wylesiania obszarów tropikalnych. To przerażające, że co minutę z powierzchni naszej planety znika las o powierzchni 36 boisk piłkarskich. Uczniowie próbowali też ustalić, jak w prosty sposób pomóc pszczołom. Nie każdy wie, że te owady odpowiadają za produkcję 90% żywności na świecie. Uczniowie z klasy 7a przygotowali ponad to ciekawe plakaty o tematyce ekologicznej. Na szczególną uwagę zasługuje praca Nikoli Ruman, która w lutym bieżącego roku reprezentowała naszą szkołę podczas II Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Myśl ekonomicznie – żyj ekologicznie”, organizowanego przez mielecki Ekonomik.