Z radością i dumą informujemy, że 2 czerwca uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w XXI Miejskim Konkursie Ekologicznym „Mnie ta ziemia od innych droższa”, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie (Filia w Mielcu) i Szkołę Podstawową nr 3 w Mielcu. W konkursie, promującym piękno naszej ziemi ojczystej oraz pogłębiającym troskę o środowisko naturalne, uczestniczyło 128 uczniów ze szkół podstawowych z Mielca. Blanka Kosior (II b), Gabriela Kulińska (VII b) oraz Antoni Herchel (VII a) zostali laureatami i otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Warto dodać, że Gabrysia i Antek obronili tytuły laureatów z lat poprzednich. Blanka i Gabrysia zostały nagrodzone za prace plastyczne, zaś Antek za prezentację multimedialną.
Opiekunem naukowym uczniów jest pani Jolanta Witek (podobnie, jak w latach poprzednich).
Prace uczniów można oglądać w Bibliotece Pedagogicznej obecnie oraz przez całe wakacje.
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów. Równocześnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowali piękne prace na konkurs w ramach lekcji religii oraz zajęć szkolnego Wolontariatu. A są to: Igor Kozik (IIb), Emilka Kowalska (IVa), Magda Ciężak (VI c), Ania Pietruszka (VIII b).Dziękujemy uczniom i Rodzicom za wspaniałą współpracę i zaangażowanie.
(oprac. i zdjęcia: p. J. Witek)