Relacja z II turnusu półkolonii

Warsztaty chemiczne: lampa lawa, kwas czy zasada, wulkan, kolorowe ognie i wybuchowe diabełki😁 czyli SZALENI NAUKOWCY – takie oto doświadczenia chemiczne przeprowadzała grupa 1 półkolonii, a wszystkim kierował dobrze nam znany pan Michał!

Fotogaleria >>>CLICK<<<


Nasza najmłodsza półkolonijna grupa wykonała dzisiaj wakacyjne okulary🕶️ i okazuje się, że wcale nie muszą być one różowe, żeby być zadowolonym.

Fotogaleria >>>CLICK<<<


Kolejna wycieczka za nami 😊Dzisiaj w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej, podczas żywej lekcji historii przenieśliśmy się prawie 1000 lat wstecz, a później, dzięki warsztatom garncarskim nauczyliśmy się podstaw tego rzemiosła 😊

Fotogaleria >>>CLICK<<<


Grupa 2, a zwłaszcza jej męska część, to zapaleni piłkarze. Najchętniej nie wychodziliby z sali gimnastycznej, gdzie codziennie rozgrywają swoje szkolne „euro”. Regenerują się w naszej szkolnej sali zabaw.

Fotogaleria >>>CLICK<<<


Z wizytą w Nadleśnictwie Mielec🌳🌳🌳W Centrum Edukacji mówiliśmy o dbaniu o las, zapobieganiu pożarom i nowych nasadzeniach drzew oraz o poszanowaniu roślinności i zwierząt leśnych. Potem spacer z panią leśnik oraz wyczekiwane pianki i kiełbaski z rusztu na Marakanie😃 Po prostu pychota🙂

Fotogaleria >>>CLICK<<<


Ulubione miejsce naszych półkolonistów – Wywrotki i sala zabaw 😀 Niestety to już ostatnia wizyta w tym miejscu, jutro przed ostatni wspólny dzień półkolonii 😍

Fotogaleria >>>CLICK<<<


W ostatnim dniu półkolonii byliśmy w kinie na „MINIONKACH POD PRZYKRYWKĄ” Później grupa 1 pisała LIISTY DO PÓŁKOLONISTY czyli obdarzanie się „ciepłym i puchatym”. Następnie przyjacielski zbijak, gry towarzyskie oraz karaoke😃. Na koniec pożegnanie i wręczenie dyplomów oraz upominków. Było dużo radości, uścisków oraz pamiątkowych autografów, wpisów I zdjęć.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Kolejna relacja z półkolonii

Prawie jak w tropikach. Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Parku Oborskich. Był piknik, walka na balony  i jak zawsze, mnóstwo świetnej zabawy, co widać na zdjęciach.

Fotogaleria >>>CLICK<<<


Koncert gwiazd, mam talent, własnoręcznie robione bransoletki, ludziki na własne podobieństwo, ozdobne kartki, gry na macie interaktywnej czy poszukiwanie ukrytych upominków to tylko część z wielu zabaw spędzanych wspólnie na półkolonii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Fotogaleria >>>CLICK<<<


Drogie dzieci z I turnusu półkolonii
Miniony tydzień był obfity w ekscytujące wydarzenia. Tyle się działo, że ho ho!
Dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie, Waszą energię, kreatywność i świetną zabawę. Życzymy Wam, Kochani wspaniałych wakacji – Wasze wychowawczynie: Joanna Pęcak, Joanna Krupa i Katarzyna Laska – Gudz.

Kolejna wiadomość z kategorii „WAŻNE” to relacja z życia naszych półkolonistów

Pierwszy dzień półkolonii w SP8 był bardzo aktywny WyWrotki, przegląd umiejętności wokalnych i akrobatycznych w „MAM TALENT”, wspólny zbijak oraz zabawa w chowanego w szkolnej sali zabaw Grupa I, czyli KAPIBARY I MAŁA ZIELONA ŻABA pozdrawiają!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

W drugim dniu półkolonii udaliśmy się na wycieczkę do Średniowiecznej Osady Słowiańskiej w Stobiernej. Wspólnie tworzyliśmy naturalne farby i uczestniczyliśmy w warsztatach malowania tarcz. Na koniec park owadów Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Było ciekawie i ekscytująco

Zapraszamy na bogatą fotorelację z tej wycieczki >>>CLICK<<<

Wczoraj postanowiliśmy wybrać się do kina, a ponieważ było gorąco, przed seansem skorzystaliśmy z orzeźwiającego poczęstunku przy fontannie. W kinie obejrzeliśmy „Strażniczkę smoków”, bajkę pełną wyzwań i przygód. Fotogaleria >>>CLICK<<<

Powiatowy Konkurs Matematyczny Klas VI

Uczniowie klasy VI b naszej szkoły zostali nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Matematycznym Klas VI, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tuszowie Narodowym. Na podstawie dwuetapowych zmagań, które obejmowały rozwiązanie testu online i zestawu zadań zawierającego zadania zamknięte i otwarte, wyłonieni zostali zwycięzcy.
Z przyjemnością informujemy, że tytuł laureata konkursu otrzymali: Filip Janiec i Ernest Rączka, tytuł finalisty konkursu przypadł natomiast Oskarowi Winiarzowi.
18 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie matematycznych zmagań szóstoklasistów. Wśród obecnych był wójt Gminy Tuszów Narodowy, który objął konkurs swoim patronatem i złożył gratulacje jego uczestnikom.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor szkoły.
Opiekunem uczniów była p. Agnieszka Bajor.
Gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich opiekunce!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Prezentacja autorskiego PROJEKTU EDUKACYJNEGO „GRIMMIADA” o baśniach BRACI GRIMM miała miejsce dzisiaj na małej sali gimnastycznej W projekcie wzięli udział uczniowie klas siódmej A i B naszej szkoły uczący się języka niemieckiego 🇩🇪🇩🇪🇦🇹🇦🇹🇩🇰🇩🇰
Była opowieść o baśniach i odgrywanie scenek poszczególnych bajek, dialog braci Grimm, wystawa naszych prac ilustrujących bajkowe sceny, pokaz mody bajkowej oraz prezentacja multimedialna o szlaku bajkowym w Niemczech. Towarzyszyło nam mnóstwo pozytywnych emocji związanych ze wspólną, twórczą pracą.
Projekt autorski: p. Marty Horeczy – germanistki SP8 oraz Joanny Górnisiewicz – polonistki SP8 przy współpracy z biblioteką szkolną.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

„I żyli długo i szczęśliwie… Ale co dalej?”

 Co wydarzyło się po najpiękniejszych słowach kończących większość bajek? Odpowiedzi na to pytanie udzielili uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie literacko-plastycznym „I żyli długo i szczęśliwie…”, a 12. 06. 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej / Filia 6 – Oddział dla dzieci z rąk organizatorów konkursu odebrali dyplomy wraz z wartościowymi nagrodami. Z radością informujemy, że w kategorii literackiej nagrodzone zostały uczennice kl. IV b: Kamila Piłat, Natalia Piłat, Laura Skóra oraz Natalia Wąż, natomiast w kategorii plastycznej nagroda przypadła Gabrieli Pietryce z III a. Do konkursu uczennice przygotowały: p. Agnieszka Straż oraz p. Renata Kowalczyk.
Konkurs rozpropagowała i koordynowała p. Katarzyna Juras. Nagrodzonym uczennicom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Sukcesy w XIX Miejskim Konkursie Ekologicznym

Miło nam poinformować, że Gabrysia Kulińska (kl. V b) i Natalia Pyryt (kl. V c) zostały laureatkami XIX Miejskiego Konkursu Ekologicznego „Mnie ta ziemia od innych droższa”. Uczennice wykonały prace plastyczne, przedstawiające piękno Mielca pod kierunkiem dr Jolanty Witek. Interesujące dzieła wszystkich uczestników (a było ich 120) można oglądać na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej. Gratulujemy nagrodzonym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów! A wszystkim uczestnikom z kl. V b i IV c dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Tekst i zdjęcia: J.Witek
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Accessibility Toolbar