Dziś zakończyło się zgrupowanie kadry Podkarpacia w piłce ręcznej chłopców (rocznik 2012 i młodsi) z mocnym akcentem „Ósemki”: mamy w niej 10 swoich ludzi. 😉 Są to: Kacper Borzęcki, Antoni Herchel, Michał Kozłowski, Konrad Majewski, Mateusz Miłoś (7a), Mateusz Gadziała, Błażej Wójtowicz (7b), Kamil Bździkot, Kacper Dziekan, Oskar Niziołek (6b).
Mamy też w kadrze i naszą myśl szkoleniową – zgrupowanie odbyło się pod kierownictwem trenerów: Łukasza Rybaka i Tomasza Sondeja.
Nowy rok szkolny to nowe cele. Życzymy chłopakom, aby znalazły się one ich zasięgu, a potem także w ich sportowym dorobku.

Klasy SP8 z wizytą w Sejmie

W dniu 27 maja uczniowie klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Warszawy na zaproszenie pani poseł, Krystyny Skowrońskiej, za które serdecznie dziękujemy.
Podczas wizyty w Sejmie i Senacie RP uczniowie mieli okazję poznać funkcjonowanie najwyższych instytucji władzy ustawodawczej w Polsce. Zwiedzili również miejsca na co dzień niedostępne dla mediów i odwiedzających, m.in. Korytarz Marszałkowski, Gabinet Wicemarszałek Sejmu Doroty Niedzieli, Gabinet Marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Salę Kolumnową.
Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie uczniowie oddali hołd Prezydentom RP na uchodźstwie spoczywającym w Panteonie Wielkich Polaków. Nie zabrakło również spaceru po Warszawie – uczniowie odwiedzili Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Krakowskie Przedmieście.
Ostatnim etapem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego, które w niezwykle poruszający sposób przybliżyło młodzieży historię i bohaterstwo mieszkańców walczącej Warszawy.
To była cenna lekcja historii, patriotyzmu i edukacji obywatelskiej, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Opiekunami wyjazdu były: p. Renata Dziewit, p. Edyta Hajdukiewicz i p. Anna Korycka – Lutak.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Międzynarodowy sukces Blanki Kosior

Z radością i dumą informujemy, że Blanka Kosior (kl. II b) zajęła III miejsce w Konkursie Plastycznym na XX Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria w Częstochowie. Była jedyną nagrodzoną reprezentantką naszego miasta. Na konkurs, który przebiegał pod hasłem: „Maryjo, Gwiazdo Morza”, wpłynęło ponad pięć tysięcy prac plastycznych z kraju i ze świata. Portret Matki Bożej, wykonany przez Blankę, można oglądać na wystawie w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze. W czasie uroczystej Gali, w niedzielę, 24 maja, w Auli Papieskiej na Jasnej Górze wręczono nagrody laureatom. Festiwal został objęty honorowym patronatem Wiceministra Edukacji Narodowej, Henryka Kiepury, Księdza Arcybiskupa, Wacława Depo, przeora Klasztoru Jasnogórskiego, o. dr. Grzegorza Prusa oraz przedstawicieli powiatu częstochowskiego.

Czytaj dalej

Z dumą informujemy, że dwóch naszych uczniów: Tomasz Wiech (8d) oraz Krzysztof Jachym (7a) uzyskało tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Tematycznym „Podkarpacki Baltie 2026”.
Brawo, Panowie!
Opiekunem uczniów jest p. Zygmunt Sumiec.

FOOTBALL HEROES organizuje zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Celem zajęć jest wyrównywanie szans, integracja oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Wiek dzieci: 6-18 lat
Miejsce: Hala SP 7, ulica Grunwaldzka 7
Termin: każda środa
Godzina: 17:45-18:45
Pierwsze 2-3 zajęcia będą darmowe (tak, aby dzieci i rodzice mogli zapoznać się z ich specyfiką), a dalszy koszt udziału w zajęciach to około 99zł/msc.
PIERWSZE ZAJĘCIA: 20.05.2026r.
Podczas spotkania zostanie zaprezentowana szczegółowa oferta.
Na zajęcia zapraszają organizatorzy.

Miło nam poinformować, że Tomasz Wiech z klasy 8d zajął 1 miejsce w konkursie wiedzy o lotnictwie „Piloci na start” i jako nagrodę otrzymał voucher na lot szybowcem na lotnisku w Mielcu
Konkurs został zorganizowany przez V Liceum Ogólnokształcące przy współpracy z Polską Fundacją Lotniczą oraz GA System.
Serdecznie gratulujemy Tomkowi oraz jego siostrze Marcie, która również wzięła udział w konkursie.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Wystawa pamiątek z Sudanu w kl. 3b

Podsumowanie lektury ,,Afryka Kazika ” i nawiązanie do podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę było okazją do zorganizowania przez wychowawcę ,,Wystawy prywatnych pamiątek z Sudanu.” Na ławkach pojawiły się ciekawe przedmioty. Dzieci oglądały zdjęcia pustyni, afrykańskie maski oraz figurki zwierząt wykonane z hebanu, twardego i ciężkiego drewna pochodzącego z drzew – hebanowców. Duża atrakcją, szczególnie dla dziewczynek, okazała się biżuteria afrykańska i nakrycia głowy – kufi. Dzieci miały okazję zobaczyć też sznur modlitewny, dotknąć bawełny oraz skamieniałego drewna. Dowiedziały się, jak ono powstało i że można je znaleźć na pustyni w pobliżu piramid. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali papirus i kalendarz. Wszystkie te rzeczy pomogły zrozumieć podróż Kazika przez jedno z afrykańskich państw – Sudan. To była bardzo ciekawa lekcja geografii i historii. Każdy mógł dotknąć afrykańskich eksponatów. Wszyscy poczuli się jak prawdziwi podróżnicy.
Kto wie, może kiedyś też wyruszą w daleką podróż śladami Kazika?
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Accessibility Toolbar