Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece:

Jana Frey – Pokręcony świat, Ossolineum, 2007
Juli jest pełen nienawiści - nie znosi matki alkoholiczki, ojca, który zniknął, nędzy, w jakiej dorasta. Zaufaniem darzy jedynie przyjaciela matki - Adama. Ten jednak odchodzi, a Juli, samotny i wściekły na cały świat, gotów jest atakować wszystkich bez wyjątku. Autorka z ogromnym wyczuciem opowiada historię chłopca, któremu nie dano właściwie żadnej szansy, a który pomimo licznych niepowodzeń nie traci wiary w siebie.

Jana Frey -Bez odwrotu, Ossolineum,2003
W wieku 14 lat Lilli zachodzi w ciążę. Wszyscy chcą decydować o jej przyszłości. Wszyscy zdają się wiedzieć, co jest dla niej dobre. Jednak dziewczyna się waha. Ciężarne nastolatki muszą przezwyciężyć wiele obaw i przyjąć na siebie ogromną odpowiedzialność.

Federico Moccia- Amore 14, Muza, 2010
Carolina ma prawie czternaście lat. Jest wyjątkowa, jak wiele dziewczyn w jej wieku. To magiczny okres. Są przyjaciółki, z którymi dzieli się dni i sekrety. Są pierwsze pocałunki skradzione w cieniu klatki schodowej. Jest szkoła, są żarty pod adresem nauczycieli i przygotowania do egzaminów....

Isabel Abendi- Isola, Nasza Księgarnia, 2008
Zajmująca historia miłosna, zapierający dech w piersiach thriller i psychologiczny majstersztyk. Dwanaścioro młodych ludzi. Bezludna wyspa. Trzy rzeczy, które mogą na nią zabrać. I niezliczone kamery, które ich obserwują... Co kryje melancholijny Solo, który w tak niesamowity.. który w tak niesamowity sposób działa na uczucia Very? Kim są śliczna Moon, łagodna Pearl, prowokujący wszystkich Joker? Każde z nich zbliża się o krok do prawdy, kiedy ekscentryczny reżyser zaskakuje uczestników niezwykłego projektu grą, na którą nikt nie jest przygotowany. Grą, która przemieni rajską idyllę w pełne zagadek więzienie..

Chris Bradford- Młody samuraj. Droga wojownika, Nasza Księgarnia, 2009
Jest sierpień 1611 roku. Statek Jacka Fletchera rozbija się u wybrzeży Japonii - ukochany ojciec chłopca i załoga giną zamordowani przez piratów ninja. Jacka otacza opieką Masamoto Takeshi, legendarny mistrz miecza. Gdy chłopiec trafia do szkoły samurajów, okazuje się, że w oczach wielu uczniów jest barbarzyńcą i wyrzutkiem. Czy zdoła dowieść, że zasłużył na miano wojownika?
Książka "Młody samuraj. Droga wojownika" to nie tylko wspaniała opowieść przygodowa, lecz także skarbnica wiedzy o Japonii - panujących tam obyczajach, etykiecie, o wschodnich sztukach walki i zen.

John Marsden- Jutro, Znak, 2011
Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli.

Okazało się, że naszego świata już nie ma. Że nie ma już żadnych zasad. A jutro musimy stworzyć własne.

Stephen King- Ręka mistrza, Prószyński i S-ka,2009
Głównym bohaterem nowego horroru Kinga jest Edgar Freemantle, inżynier budowlany, właściciel Freemantle Company. Ulega on wypadkowi na budowie. Dźwig przygniata go w momencie, gdy mężczyzna przebywa w samochodzie, teoretycznie nie dając mu szans na przeżycie. Jednak Edgar to silny facet i jeszcze dycha, ale postanawia zrezygnować z prowadzenia firmy. Jego przyjaciel, a zarazem psycholog, sugeruje mu odpoczynek. Edgar wybiera Duma Key – wyspę na Florydzie, gdzie wynajmuje dom usytuowany przy samej wodzie. Nie ma pojęcia, że przez rok czasu, jaki ma zamiar spędzić we wspomnianym miejscu, przyjdzie mu walczyć z nadprzyrodzonymi mocami….

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek- Piątek 7.45- 16.00