Wystawa pamiątek z Sudanu w kl. 3b

Podsumowanie lektury ,,Afryka Kazika ” i nawiązanie do podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę było okazją do zorganizowania przez wychowawcę ,,Wystawy prywatnych pamiątek z Sudanu.” Na ławkach pojawiły się ciekawe przedmioty. Dzieci oglądały zdjęcia pustyni, afrykańskie maski oraz figurki zwierząt wykonane z hebanu, twardego i ciężkiego drewna pochodzącego z drzew – hebanowców. Duża atrakcją, szczególnie dla dziewczynek, okazała się biżuteria afrykańska i nakrycia głowy – kufi. Dzieci miały okazję zobaczyć też sznur modlitewny, dotknąć bawełny oraz skamieniałego drewna. Dowiedziały się, jak ono powstało i że można je znaleźć na pustyni w pobliżu piramid. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali papirus i kalendarz. Wszystkie te rzeczy pomogły zrozumieć podróż Kazika przez jedno z afrykańskich państw – Sudan. To była bardzo ciekawa lekcja geografii i historii. Każdy mógł dotknąć afrykańskich eksponatów. Wszyscy poczuli się jak prawdziwi podróżnicy.
Kto wie, może kiedyś też wyruszą w daleką podróż śladami Kazika?
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Accessibility Toolbar