Szanowni Państwo, w trosce o dobrą kondycję psychiczną naszych dzieci informujemy, że

1 stycznia 2021 roku, otwarty został Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Mielcu – ul. Pułaskiego 1, II piętro, przyjmujemy od godziny 08:00 – 20:00.

Pomoc udzielana jest bezpłatnie (NFZ) młodzieży do 21 roku życia.

W Ośrodku zapewniona zostanie opieka psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów środowiskowych, udzielających pomoc bezpłatnie. Podstawowym celem działalności jest podejmowanie działań na rzecz ochrony, zachowania, ratowania, przywracania lub poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży poprzez organizowanie i prowadzenie działalności leczniczej i profilaktycznej, a w szczególności:
· nawiązanie kontaktu z osobą przeżywającą kryzys, nawroty lub przewlekły okres zaburzeń psychicznych,
· motywowanie do leczenia,
· rozwiązywanie podstawowych problemów związanych z sytuacją osoby będącej w kryzysie,
· współdziałanie w leczeniu osoby z zaburzeniami psychicznymi w ramach zespołu interdyscyplinarnego,
· prowadzenie interwencji środowiskowych dotyczących pacjenta, jego rodziny oraz szerzej rozumianej społeczności lokalnej,
· integracja i koordynacja dostępności oddziaływań różnych placówek i specjalistów,
· pośrednictwo w udostępnianiu i efektywnym wykorzystaniu świadczeń oferowanych przez system opieki,
· dyspozycja osobowa umożliwiającą stałą dostępność dla pacjenta, zapewniająca ciągłość udostępniania właściwych form pomocy zdrowotnej i oparcia społecznego.
Możne skorzystać z diagnozy psychologicznej, psychoterapii indywidualnej i grupowej, psychoterapii rodzinnej oraz świadczymy wizyty domowe w środowisku pacjenta.

Rejestracja pacjentów jest pod numerem: 519 059 242.