Odwiedziny w Domu Dziecka w Skopaniu

13 czerwca, w czwartek,  przedstawicielki Wolontariatu z V LO wraz z opiekunką panią Jolantą Witek, odwiedziły dzieci i młodzież  z Domu Dziecka w Skopaniu. Nasza współpraca z nimi trwa ponad 10 lat. Uczennice (Julia Cyran, Julia Bolon i Kornelia Uzar) zaprezentowały razem z wolontariuszkami z NLMS i ZSE przygotowany wcześniej  program artystyczny oraz przekazały słodycze, soki i zabawki o zakup których zadbali uczniowie i rodzice.

Czytaj dalej

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Delta „ Orzeł Języka Angielskiego”

W SP8 odbył się  Ogólnopolski  Konkurs Delta „ Orzeł Języka Angielskiego” adresowany do uczniów od drugiej do ósmej klasy szkoły podstawowej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Jego uczestnicy, w intelektualnym współzawodnictwie, mieli okazję porównać poziom swojej wiedzy i umiejętności języka angielskiego z rówieśnikami z całej Polski. Musimy przyznać, że nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i sporym, jak na swój wiek wyczuciem językowym, w tym niełatwym konkursie. Miło nam więc poinformować, że zostało wyróżnionych 5 uczniów SP8. Są to uczniowie:

Szymon Durda – kl. I c ( op. A. Dziubińska)

Eliza Helowicz- kl. II b ( op. A. Wiśniewska – Cebula)

Bartosz Kusek – kl. II c ( op. M. Górska)

Zuzanna Rząsa – kl. II c ( op. M. Gorska)

Martyna Bednarz – kl. V b 9 (op. B. Iwanicz)

 

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania, zaś wyróżnieni  dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów.

Festiwal nauki w klasie Va

W dniu 4 czerwca  w naszej szkole odbyły się  nietypowe zajęcia z biologii prowadzone przez panią dr Agatę Graniczkę. Uczniowie klasy Va prezentowali przygotowane przez siebie modele i eksperymenty z zakresu treści realizowanych przez cały  rok szkolny. Tematyka prac była bardzo zróżnicowana – od prawie naukowych po rozrywkowe. Poznaliśmy między innymi zasadę działania liścia pułapkowego rosiczki, przypomnieliśmy sobie budowę wirusów, dużą popularnością cieszyły się też modele komórek zwierzęcych i roślinnych. Doświadczenie „Badanie kierunku transportu wody w roślinie” uzupełnione zostało bardzo ciekawym modelem przekroju łodygi rośliny nasiennej. Wśród eksponatów znalazło się również mydełko w kształcie eugleny zielonej, z widocznymi we wnętrzu organellami komórkowymi. Szczególnie cenne były okazy naturalne zebrane przez uczniów: przekroje pni drzew, szczawik zajęczy oraz zielnik roślin użytkowych, które zostały zaprezentowane w bardzo profesjonalny sposób.

 

Pomaganie na merdanie

W dniu 12 czerwca przedstawiciele klasy IIIc pod opieką pani dr Agaty Graniczki udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu. Przekazaliśmy karmę zakupioną za pieniążki zebrane do skarbonki „Pomaganie na merdanie” umieszczonej w sklepiku szkolnym.

Naszą delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała o funkcjonowaniu i potrzebach instytucji, o tym jakie są psie i  kocie obyczaje. Przekonaliśmy się, że schronisko to miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To dom, w którym  każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zechcieli wspomóc bezdomne zwierzęta. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt.

A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?  W Mielcu na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków      i  kociaków.

Z wizytą na stadionie

W dniu 12 czerwca 2019 r klasa 1a z wychowawcą i rodzicami gościła w klubie sportowym PGE FKS STAL MIELEC.

Na miejscu dzieci powitał Pan Maciej Serafiński – asystent trenera drużyny STALI MIELEC, Pan Roman Gruszecki – trener II drużyny STALI MIELEC i zawodnik STALI MIELEC Brazylijczyk Davi Silva. Pan Maciej był głównym przewodnikiem naszej wycieczki. Pokazał dzieciom szatnię, salę ćwiczeń i blok odnowy biologicznej piłkarzy. W sali konferencyjnej dzieci oglądały film o klubie. Niebywałą atrakcją dla wszystkich były zdobyte autografy i możliwość zrobienia wspólnych zdjęć. Uczniowie zobaczyli także klubik dla dzieci znajdujący się na stadionie oraz miały możliwość uczestniczenia w profesjonalnym treningu piłkarskim przeprowadzonym przez trenera AKADEMII PGE FKS STAL MIELEC. Na koniec dzieci zagrały w piłkę na murawie stadionu.

To był niesamowity dzień, pełen wrażeń, za który serdecznie dziękujemy!!! Zapamiętamy go na długo!!!

Czytaj dalej