Byliśmy tam!  Dnia 21 maja odbył się Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Co roku bierze w nim udział kilkaset osób. Część główna imprezy miała miejsce w SCK – wspaniałe występy osób z niepełnosprawnościami. Reprezentacja naszej szkoły – Dyrekcja, Uczniowie klasy IIc szkoły podstawowej, Wolontariusze wraz z Nauczycielami jak co roku z zaangażowaniem uczestniczyli w tych obchodach. Zapraszamy do fotorelacji!

Kolejne sukcesy taneczne uczniów z klasy Id!

Mamy  powód do dumy, ponieważ uczniowie naszej szkoły triumfują na tanecznym parkiecie. Taneczna para Helenka Trzpis i Karol Żarów w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „LATIN DANCE SHOW” zajęli pierwsze miejsce, a także medalami zdobytymi w  Turnieju Tańca Towarzyskiego „Zaszczepiamy pasję”  mogą się pochwalić Kacper Kula i Oskar Skóra.
Serdecznie gratulujemy!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

List intencyjny do rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej

nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu

 

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Niezmiernie miło nam poinformować,  że nasza szkoła została zakwalifikowana do wsparcia finansowego  w ramach rządowego programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3. Pieniądze z tego programu są już na koncie szkoły w wysokości 15 tysięcy złotych, z czego 3 tysiące to wkład własny szkoły, a 12 tysięcy to wsparcie od państwa.

Celem powyższego programu jest wzmocnienie roli bibliotek szkolnych poprzez podniesienie atrakcyjności księgozbioru, co w przypadku naszej szkoły pozwoli na zakup nowości książkowych, tzw. bestsellerów, których obfitość na rynku wydawniczym jest ogromna!

W związku z faktem, że czytanie jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem rozwoju wewnętrznego człowieka, zaspokaja jego potrzeby emocjonalne i wspiera jego rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny, pragniemy, aby codzienne spotkanie z książką w szkolnej bibliotece były atrakcyjne, budujące i satysfakcjonujące dla naszych czytelników.

Obecnie w bibliotece przeprowadzana jest ankieta pt. „Nasza szkoła czyta”, której celem jest sprecyzowanie zainteresowań czytelniczych uczniów, aby zakupione przez nas książki trafiły w gusta czytelnicze odbiorców. W związku z tym prosimy wszystkich uczniów SP 8 oraz ich rodziców o uzupełnienie w/w ankiety, aby preferencje czytelnicze uczniów zostały możliwie trafnie określone. Chcielibyśmy jako biblioteka realizować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa pod hasłem „ Odłącz się od telefonu, komputera, tabletu, podłącz się do książki”.

Realizując powyższe cele, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbędzie się 7 czerwca br.  od godziny 10 do 10.30 i polegać będzie na samodzielnym czytaniu  przez uczniów ich ulubionych książek – takich, które chcieliby polecić swoim rówieśnikom. Akcja zostanie uwieczniona w obiektywie naszego szkolnego fotografa, a jej uczestnicy, zgodnie z regulaminem akcji, skrupulatnie przeliczeni, aby pobić zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji. Szczegółowe informacje zostaną podane wychowawcom klas SP 8.

Kolejne akcje realizujące wymogi Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa będą podawane na bieżąco, ale pewne jest, że ich nadrzędnym celem będzie przyciągnięcie dzieci i młodzieży do czytania, a każdy aktywny czytelnik pozyskany będzie chlubą i dumą nauczycieli – bibliotekarzy!

 

Dyrekcja oraz nauczyciele bibliotekarze SP8 w Mielcu

Podróż do Afryki- przystanek Sudan.

Czy wiecie gdzie odbyli podróż uczniowie klasy 2a naszej szkoły? Pewno się nie domyślacie? Otóż zawędrowali oni na kontynent afrykański a dokładnie do Sudanu. Uczniowie zainspirowani przygodami głównego bohatera  lektury ,,Afryka Kazika” bardzo chcieli poznać ten kraj i wędrować śladami Kazimierza Nowaka. Możliwe stało się to dzięki wystawie pamiątek z Sudanu zgromadzonych przez wychowawczynię i przedstawionych w klasie.

Czytaj dalej

W dniu 14 maja 2019r uczennice z klas: 1a Zuzanna Hyjek i z 2c Barbara Gibek szkoły podstawowej godnie reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Ekologicznym „ZIEMIA – NASZA PLANETA”, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Mielcu. Dziewczynki wygrały konkurs szkolny. Na etapie międzyszkolnym byli lepsi…. no ale cóż liczy się przecież dobra zabawa…

Misja Kosmiczna

Zastępca prezydenta Miasta Mielca, Adriana Miłoś, nagrodziła uczestników konkursu ,,Misja Kosmiczna”, organizowanego w ramach X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Od kilku miesięcy dzieci ze szkół podstawowych wysyłały swoje prace, gdzie rysowały trasę dla robota edukacyjnego Ozobot‍, tworząc również historię jaka spotkała robota podczas misji w kosmosie. Podczas konkursu i turnieju przekonaliśmy się jakie mamy pomysłowe dzieci i jakie mają ciekawe pomysły. Uczniowie z naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie: 1. Zuzanna Rząsa IIc (I miejsce), 2. Karol Hajdukiewicz IIa (I miejsce), 3. Filip Janiec Ib, 4. Helena Trzpis Id, 5. Mikołaj Lesiński IIb, 6. Jan Wójcik IIc, Laureaci otrzymali wartościowe nagrody (OZOBOTY), a pozostali uczniowie drobne upominki. Na ręce nauczyciela oddelegowanego ze szkoły, w związku, iż uczniowie z SP nr 8 zostali najliczniej utytułowani, został przekazany dla naszej placówki wspaniały album o kosmosie i drobne upominki.  Gratulujemy naszym pociechom.

Czytaj dalej

Kolejny sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Miło nam donieść, że drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Karolina Lesińska, Julia Kołodziej, Nikodem Głód i Bartosz Mroczka wywalczyła puchar –  II miejsce w eliminacjach powiatowych w grupie młodszej. Gratulujemy uczestnikom !!! Turniej odbył się w dniu 11 maja w Szkole Podstawowej nr 3, polegał na wykazaniu się wiedzą z przepisów z ruchu drogowego , pierwszej pomocy oraz zręcznością na torze przeszkód. Opiekunem drużyny była nauczycielka Marta Błachowicz.

Czytaj dalej

Laureat wojewódzkiego konkursu „Perły techniki”

Michał Surdej, uczeń klasy 3E, został laureatem drugiego miejsca w IX Wojewódzkim Konkursie „ Perły techniki” zorganizowanym przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.  Techniczne zmagania przeznaczone były  dla młodzieży oddziałów gimnazjalnych i starszych klas szkoły podstawowej.  Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: poligrafia – sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka oraz drewno – materiał użytkowy i artystyczny.   W każdej z nich jury przyznało trzy nagrody główne i jedno wyróżnienie.   Konkurs objęty był honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wyniki ogłoszono 10 maja, zaś  uroczysta gala rozdania nagród  odbędzie się 6 czerwca  w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym.

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Wychowawcy!

Zaprzyjaźnione z naszą szkoła Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae zaprasza do udziału w zbiórce publicznej „Polskie Orlęta na Kresach”.

Nasza szkoła również postanowiła się włączyć do tej szlachetnej akcji. Do dnia 30 czerwca 2019r. zbieramy dla polskich dzieci i młodzieży mieszkających na Litwie:

  • Lektury szkolne
  • Literaturę piękną
  • Przybory szkolne

Bardzo prosimy o wsparcie.

Książki i przybory szkolne można przynosić w dniu konsultacji/wywiadówek w najbliższy czwartek, a także w każdy inny dzień do wychowawców klas lub bezpośrednio do p. Sylwii Leśniowskiej

Z góry dziękujemy za wspomożenie naszej szkoły w tym przedsięwzięciu.

plakat