Zbiórka makulatury

We wtorek rozpoczęła się w naszej szkole zbiórka makulatury, która potrwa zaledwie tydzień. Makulaturę można składać do kontenera znajdującego się na boisku szkolnym. Wcześniej należy ją zważyć, a liczbę kilogramów podać wychowawcy klasy. Dla najaktywniejszych w zbiórce klas przewidywana jest nagroda!!

Zachęcamy do włączenia się w akcję!

waste-paper-1024485_1920

Słodka wyprawa klasy 1d

Z inicjatywy Klasowej Rady Rodziców dnia 28 maja 2019 r.  uczniowie klasy I d naszej szkoły wybrali się do Fabryki Czekolady „Coco de mer” w Rzeszowie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów, w trakcie których poznaliśmy historię powstawania czekolady oraz wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących jej produkcji. Z ogromnym zaciekawieniem podpatrywaliśmy także proces wytwarzania tego słodkiego przysmaku oraz podziwialiśmy czekoladową wystawę rzeźb i obrazów. Po części edukacyjnej nadeszła chwila na działanie. Każdy z uczestników przy pomocy pędzelka mógł namalować czekoladowego kwiatka, następnie odlać własną tabliczkę czekolady i według własnego pomysłu ją udekorować. Całą wyprawę zakończyliśmy w „Sali Zabaw” – strefie rozrywki, gdzie liczne atrakcje pozwoliły nam na spędzenie czasu w bardzo aktywnej formie.

Dzień Matki w klasie 2a

Uczniowie kl 2a uczcili Święto Mam i przygotowali dla nich  pomysłowe serduszka wraz z życzeniami.
Kochana Mamo- cóż Ci dam,
Jedno serce tylko mam,
A w tym sercu róży kwiat,
Mamo, Mamo żyj Sto Lat!
Wszystkim Mamom życzymy wszystkiego najlepszego!

Byliśmy tam!  Dnia 21 maja odbył się Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Co roku bierze w nim udział kilkaset osób. Część główna imprezy miała miejsce w SCK – wspaniałe występy osób z niepełnosprawnościami. Reprezentacja naszej szkoły – Dyrekcja, Uczniowie klasy IIc szkoły podstawowej, Wolontariusze wraz z Nauczycielami jak co roku z zaangażowaniem uczestniczyli w tych obchodach. Zapraszamy do fotorelacji!

Czytaj dalej

Kolejne sukcesy taneczne uczniów z klasy Id!

Mamy  powód do dumy, ponieważ uczniowie naszej szkoły triumfują na tanecznym parkiecie. Taneczna para Helenka Trzpis i Karol Żarów w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „LATIN DANCE SHOW” zajęli pierwsze miejsce, a także medalami zdobytymi w  Turnieju Tańca Towarzyskiego „Zaszczepiamy pasję”  mogą się pochwalić Kacper Kula i Oskar Skóra.
Serdecznie gratulujemy!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

List intencyjny do rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej

nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu

 

 

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Niezmiernie miło nam poinformować,  że nasza szkoła została zakwalifikowana do wsparcia finansowego  w ramach rządowego programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3. Pieniądze z tego programu są już na koncie szkoły w wysokości 15 tysięcy złotych, z czego 3 tysiące to wkład własny szkoły, a 12 tysięcy to wsparcie od państwa.

Celem powyższego programu jest wzmocnienie roli bibliotek szkolnych poprzez podniesienie atrakcyjności księgozbioru, co w przypadku naszej szkoły pozwoli na zakup nowości książkowych, tzw. bestsellerów, których obfitość na rynku wydawniczym jest ogromna!

W związku z faktem, że czytanie jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem rozwoju wewnętrznego człowieka, zaspokaja jego potrzeby emocjonalne i wspiera jego rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny, pragniemy, aby codzienne spotkanie z książką w szkolnej bibliotece były atrakcyjne, budujące i satysfakcjonujące dla naszych czytelników.

Obecnie w bibliotece przeprowadzana jest ankieta pt. „Nasza szkoła czyta”, której celem jest sprecyzowanie zainteresowań czytelniczych uczniów, aby zakupione przez nas książki trafiły w gusta czytelnicze odbiorców. W związku z tym prosimy wszystkich uczniów SP 8 oraz ich rodziców o uzupełnienie w/w ankiety, aby preferencje czytelnicze uczniów zostały możliwie trafnie określone. Chcielibyśmy jako biblioteka realizować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa pod hasłem „ Odłącz się od telefonu, komputera, tabletu, podłącz się do książki”.

Realizując powyższe cele, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbędzie się 7 czerwca br.  od godziny 10 do 10.30 i polegać będzie na samodzielnym czytaniu  przez uczniów ich ulubionych książek – takich, które chcieliby polecić swoim rówieśnikom. Akcja zostanie uwieczniona w obiektywie naszego szkolnego fotografa, a jej uczestnicy, zgodnie z regulaminem akcji, skrupulatnie przeliczeni, aby pobić zeszłoroczny rekord czytania w jednym momencie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji. Szczegółowe informacje zostaną podane wychowawcom klas SP 8.

Kolejne akcje realizujące wymogi Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa będą podawane na bieżąco, ale pewne jest, że ich nadrzędnym celem będzie przyciągnięcie dzieci i młodzieży do czytania, a każdy aktywny czytelnik pozyskany będzie chlubą i dumą nauczycieli – bibliotekarzy!

 

Dyrekcja oraz nauczyciele bibliotekarze SP8 w Mielcu

Podróż do Afryki- przystanek Sudan.

Czy wiecie gdzie odbyli podróż uczniowie klasy 2a naszej szkoły? Pewno się nie domyślacie? Otóż zawędrowali oni na kontynent afrykański a dokładnie do Sudanu. Uczniowie zainspirowani przygodami głównego bohatera  lektury ,,Afryka Kazika” bardzo chcieli poznać ten kraj i wędrować śladami Kazimierza Nowaka. Możliwe stało się to dzięki wystawie pamiątek z Sudanu zgromadzonych przez wychowawczynię i przedstawionych w klasie.

Czytaj dalej