Wycieczka Małych Inżynierów do Parku Rekreacyjnego Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Park Rekreacyjny Zoom Natury to pierwsze w Polsce interaktywne centrum nauki oraz rekreacji dedykowane środowisku naturalnemu i ekologii zlokalizowane nad zalewem w Janowie Lubelskim.

Zoom Natury obejmuje ogromny park rekreacji (ponad 10 ha) i piaszczystą plażę nad Zalewem Janowskim, jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce parków linowych, plac pozytywnej energii, pasaże spacerowe z fontannami, ścieżki rowerowe, siłownie oraz nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. To świetne miejsca na wypoczynek połączony z nauką ornitologii, przyrody, ekologii, ogrodnictwa, fotografii.

Czytaj dalej

5 kwietnia 2019r powołana przez Dyrektora szkoły komisja oceniła prace uczniów klas pierwszych i drugich na etapie szkolnym Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Ekologicznego na temat „ZIEMIA – NASZA PLANETA”.

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:

1a – Zuzanna Hyjek

2c – Barbara Gibek

Etap międzyszkolny odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9 Mistrzostwa Sportowego

w Mielcu 14.04.2019r. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

 

Pierwsze miejsce w konkursie modelarskim

Michał Surdej, uczeń klasy 3E, zdobył pierwsze miejsce w wojewódzkim XV Konkursie Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2019” zorganizowanym przez Koło Historyczno – Modelarskie „Ogniwko” działające przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka i Muzeum Regionalnym w Dębicy. Konkurs odbywał się w dniach 12-14 kwietnia br. Wzięło w nim udział 73 modelarzy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych . Wystawili oni ponad 220 modeli plastikowych i kartonowych. Michał został nagrodzony pierwszą lokatą za kartonowy model samolotu Miles Magister. Dodatkowymi atrakcjami tegorocznego konkursu była ekspozycja i prezentacja przygotowana przez Nadwiślańską Grupę Rekonstrukcji Historycznej 3 Pułku Strzelców Podhalańskich oraz Drużynę Wojów Czarny Sokół.

Wolontariusze z ZSO nr 1 zbierali żywność dla potrzebujących

Od wielu lat systematycznie w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność. Zbiórki zostały przeprowadzone w czterech  terminach: 22.03.2019 r.(piątek), 23.03.2019 r.(sobota) oraz 29.03.2019 r.(piątek) i 30.03.2019 r.(sobota) w następujących sklepach: Stokrotka (ul. Kocjana), Groszek (Rynek), AK (ul. Piaskowa, Legionów i Jagiellończyka), Delikatesy (ul. Lelewela oraz Al. Ducha Świętego), ABC (ul.3 Maja), Orzech (Al. Ducha Świętego).

Czytaj dalej

Sukces w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego

Michał Surdej z klasy 3E, uczeń pana Sebastiana Sai, został sklasyfikowany na  pierwszym miejscu w województwie  i siedemnastym w kraju w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „Understand”.  Trzecia edycja interaktywnych rozgrywek lingwistycznych na szczeblu ogólnopolskim odbyła się 21 marca br. Do językowych zmagań przystąpiło aż 1600 uczniów z 270 szkół z całego kraju.  Rywalizacja oparta była głownie o umiejętność rozumienia języka angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki, leksyki, kultury i historii krajów anglojęzycznych w połączeniu ze sprawnością rozumienia ze słuchu.

Zawieszenie STRAJKU

Szanowni Państwo

Informuję, że w związku z zawieszeniem przez Związek Nauczycielstwa Polskiego akcji strajkowej od soboty 27 kwietnia, od poniedziałku 29 kwietnia zostają przywrócone zajęcia dydaktyczne.

Zajęcia odbywać się będą według dotychczasowego planu lekcji.

Piątek 26 kwietnia jest OSTATNIM DNIEM STRAJKU.

p.o Dyrektora

Dzień otwarty VLO

Uwaga uczniowie i rodzice klas trzecich  gimnazjum i ósmych szkół podstawowych !!!

Ze względu na obecną sytuację w szkołach dzień otwarty w V LO zostaje przełożony na inny termin.

Termin ten zostanie podany w późniejszym czasie.

Drodzy rodzice i uczniowie klas ósmych !!!

Informuję, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się według ustalonego wcześniej harmonogramu:

15.04.2019 – język polski godz. 9.00

16.04.2019 – matematyka godz. 9.00

17.04.2019 –język angielski godz. 9.00

Przypominam uczniom o konieczności posiadania dokumentu potwierdzającego tożsamość.

z poważaniem p.o. Dyrektora

Joanna Gładyszewska

Rodzice, Drodzy uczniowie !!!

Informuję, że egzamin gimnazjalny odbędzie się według ustalonego wcześniej harmonogramu:

10.04.2019 – część humanistyczna godz. 9.00

11.04.2019 – część matematyczno-przyrodnicza godz. 9.00

12.04.2019 – język obcy nowożytny (j.angielski i j.hiszpański) godz. 9.00

W związku z możliwymi zmianami organizacyjnymi, proszę, aby zdający

przyszli do szkoły ok. godziny 8.00

p.o. Dyrektora

Joanna Gładyszewska