Uczniowie klas pierwszych Aleksandra Lis, Milena Kozioł, Paweł Stelmach oraz Dawid Kasprzak wzięli udział w II Miejskim Konkursie Informatyczno-Sprawnościowym „Spontan Scottie 2019”. Uczestnicy zmierzyli się w konkurencjach  sprawnościowych, zadań kreatywnych, oraz problemów spontanicznych. Głównym celem turnieju było rozwijanie umiejętności współpracy w zespole a z tym nasza fantastyczna czwórka poradziła sobie bezbłędnie. Poziom konkursu był bardzo wysoki o zwycięstwie decydował każdy punkt. Przedstawiciele naszej szkoły zajęli 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!!!!

Szkolny Konkurs Recytatorski w SP8

2 marca 2019 r w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski uczniów klas pierwszych i drugich edukacji wczesnoszkolnej. Brało w nim udział 12 uczniów którzy pięknie recytowali wiersze znanych poetów. Jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Herchel oraz panie z biblioteki Wiesława Cyran oraz Agnieszka Zajączkowska miały trudne zadanie aby wybrać 3 laureatów, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami artystycznymi. Do dalszego etapu Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego który odbędzie się w SP nr 1 zakwalifikowali się:

I miejsce – Anna Pietruszka z kl. 1 b – wych. M. Szuba,

II miejsce- Angelika Burek z kl. 2a – wych. R.Kmiecik

III miejsce –Ksawery Jeżowski z kl. 2a –wych R.Kmiecik

Wspaniałym recytatorom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

Dzień kobiet w klasie 1b

Kwiaty i słodkie niespodzianki dla naszych kobietek. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy I „b” godnie uczcili święto dziewczynek. Wręczyli im piękne kwiaty, słodycze i składali serdeczne życzenia. Wszyscy uczniowie dla kobiet w swoich domach własnoręcznie przygotowali kolorowe laurki.

Gratulacje!

W dniu 7.03.19 odbyły się przesłuchania rejonowe XXIX Podkarpackiego Przeglądu Piosenki ”Śpiewaj razem z nami”, w których brały udział trzy uczennice naszej szkoły: Emilia Król, Wiktoria Klamka i Wiktoria Smoleń. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się wspaniale. Z radością informujemy że Wiktoria Smoleń została nagrodzona, a tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w Przemyślu. Opiekunem artystycznym jest Maciej Kosztyła. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów.

Uczniowie V LO z wizytą na Uniwersytecie Rzeszowskim

W poniedziałek, 11 marca, uczniowie klas II A i II C udali się w ramach cyklicznych wizyt na Uniwersytet Rzeszowski. Tym razem drugoklasiści mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów:  „Wielomedialność gier cyfrowych jako przejaw współczesnych tendencji kulturowych” dr. M. Żmudy oraz „Świat islamu – powstanie i rozwój” prof. dr. hab. M. Olbrychta.
Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowali: p. A. Korycka – Lutak oraz p. P. Ćwięka.

Dzień kobiet w klasie 2a

Dzień Kobiet w Pizzerii Da Grasso

Uczniowie klasy 2a  Dzień Kobiet świętowali w pizzerii Da Grasso. Zapoznali się z pracą kucharza i wysłuchali ciekawej pogadanki na temat ,,Z czego i jak powstaje pizza.” Następnie samodzielnie wykonywali pizzę  wg własnego pomysłu a po upieczeniu degustowali ją. Za wykonanie takich pyszności każdy uczeń otrzymał na pamiątkę Dyplom Małego Kucharza oraz  balonik. Chłopcy przygotowali w tym dniu niespodzianki dla dziewczynek  i z okazji ich święta wręczyli im upominki. Było miło i wesoło.