Gratulacje!

W dniu 7.03.19 odbyły się przesłuchania rejonowe XXIX Podkarpackiego Przeglądu Piosenki ”Śpiewaj razem z nami”, w których brały udział trzy uczennice naszej szkoły: Emilia Król, Wiktoria Klamka i Wiktoria Smoleń. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się wspaniale. Z radością informujemy że Wiktoria Smoleń została nagrodzona, a tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w Przemyślu. Opiekunem artystycznym jest Maciej Kosztyła. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów.

Uczniowie V LO z wizytą na Uniwersytecie Rzeszowskim

W poniedziałek, 11 marca, uczniowie klas II A i II C udali się w ramach cyklicznych wizyt na Uniwersytet Rzeszowski. Tym razem drugoklasiści mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów:  „Wielomedialność gier cyfrowych jako przejaw współczesnych tendencji kulturowych” dr. M. Żmudy oraz „Świat islamu – powstanie i rozwój” prof. dr. hab. M. Olbrychta.
Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowali: p. A. Korycka – Lutak oraz p. P. Ćwięka.

Dzień kobiet w klasie 2a

Dzień Kobiet w Pizzerii Da Grasso

Uczniowie klasy 2a  Dzień Kobiet świętowali w pizzerii Da Grasso. Zapoznali się z pracą kucharza i wysłuchali ciekawej pogadanki na temat ,,Z czego i jak powstaje pizza.” Następnie samodzielnie wykonywali pizzę  wg własnego pomysłu a po upieczeniu degustowali ją. Za wykonanie takich pyszności każdy uczeń otrzymał na pamiątkę Dyplom Małego Kucharza oraz  balonik. Chłopcy przygotowali w tym dniu niespodzianki dla dziewczynek  i z okazji ich święta wręczyli im upominki. Było miło i wesoło.

23 lutego trójka naszych uczniów: Agnieszka Babula, Emilia Kołacz oraz Krystian Żak wzięła udział w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. W zawodach na etapie okręgowym rywalizowały 22 osoby.
Gratulujemy naszym tegorocznym maturzystom znalezienia się w tym elitarnym gronie i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Informacja dla rodziców klas 1, 2 i 3 SP8

Informujemy, że wnioski o przyjęcie do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/2020 są do pobrania w zakładce „Rekrutacja do SP8”.

Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły w następujących terminach:

  • do 29 marca 2019 – dotyczy uczniów rozpoczynających we wrześniu naukę w klasie 1
  • do 30 kwietnia 2019 – dotyczy uczniów kontynuujących naukę w klasie 2 i 3

Wniosek obowiązuje we wszystkich klasach 1 – 3