IX Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek czyli „Cała szkoła śpiewa kolędy”

25 stycznia 2019 r. w piątek przez cztery godziny lekcyjne sala gimnastyczna w naszej szkole rozbrzmiewała radosnym kolędowaniem. W Przeglądzie uczestniczyły 22 zespoły klasowe. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie ze Szk. Podst. nr 8, szczególnie najmłodsi z klas I- IV, którzy wstąpili w przepięknych strojach kolędniczych, o które zadbali rodzice.

Czytaj dalej

Narciarskich pasji kolejna odsłona

W środę 23 stycznia odbył się kolejny wyjazd narciarski uczniów naszej szkoły. Tym razem przedstawiciele klas młodszych, IVa i Va SP nr 8, stawiali pierwsze kroki lub doskonalili swoje umiejętności na stoku „ Pod   Dziedzicem” w Gogołowie. MEGA zadowoleni, uśmiechnięci już pytają o kolejne eskapady 😊

JEST SIŁA !!!              JEST  PASJA !!!               JEST  MOC !!!

Czytaj dalej

Pomoce fizyczne wykonane przez naszych uczniów

Fizyka to nauka doświadczalna, a jej głównym celem jest poszukiwanie i poznawanie praw przyrody, od których zależą wszelkie zjawiska fizyczne. Poszukiwanie to odbywa się przez rozumowanie połączone z prowadzeniem obserwacji oraz wykonywaniem doświadczeń ,,słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem”. Doświadczenia fizyczne można wykonywać za pomocą prostych przyrządów, przyborów, przedmiotów codziennego użytku lub samodzielnie wykonać pomoce dydaktyczne niezbędne do ich wykonania.    Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonywali takie pomoce. Poniżej przedstawione są fotografie tych pomocy, a ich wystawę będzie można oglądać na Dniach Otwartych naszej szkoły. Oto niektóre z nich: elektromagnesy, obwody elektryczne, modele prasy hydraulicznej, krążki Newtona, poduszkowce, wahadło Newtona, modele magnesu sztabkowego, tablica ścienna ze wzorami fizycznymi i wiele innych.

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2c

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, o których powinien pamiętać każdy wnuk.Obie te uroczystości mają stałą datę w kalendarzu polskich świąt. Uczniowie klasy 2 c z okazji tych świąt na zajęciach wg. M. Montessori wykonali dla ,,SUPER BABCI” i ,,SUPER DZIADZIA” pomysłowe kwiaty.

Marshmallow Challenge w ramach projektu „Mały inżynier”

Słyszeliście kiedyś o Marshmallow Challenge – czyli piankowym wyzwaniu?
To zabawa wymagająca myślenia i eksperymentowania, a przy tym dająca mnóstwo frajdy! To właśnie uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 8 w ramach Projektu „Mały inżynier” 10 stycznia 2019 roku wzięli udział w takim wyzwaniu!

Mogło być słodko… Gdyby nie to, że na trzy osoby przypadała tylko jedna pianka Marshmallow. Do tego 20 nitek makaronu spaghetti, po metrze nitki i taśmy klejącej. Polecenie zawierało się w prostym zdaniu: „Wykorzystując dostępne materiały zbudujcie w przeciągu 18 minut wieżę ze spaghetti i umieśćcie na jej szczycie piankę Marshmallow”.

Zadanie z pozoru mieli banalnie proste – w osiemnaście minut ułożyć jak najwyższą wieżę z makaronu. A na jej czubku umieścić piankę. Ta nie miała prawa spaść. Uczniowie robili swoje, konstruowali rachityczne wieże, próbowali, która będzie stabilniejsza – ta o trzech, czterech czy może pięciu ramionach podstawy, ta przyklejona taśmą do podłoża, czy budowana nisko nitkami spaghetti – a pianki na koniec i tak robiły, co chciały.

Tak Mali Inżynierowie pod opieką nauczycielek: Ewy Podgórskiej i Małgorzaty Herchel uczyli się pracy w grupie. Efekty wspólnej pracy dały dużo frajdy w trakcie i na zakończenie, choćby w przypadku wieży z pianką na szczycie.

W dniu Babci i Dziadka najlepsze życzenia od klasy 2a!

Święto Babci i Dziadka to jedno z najbardziej ciepłych i rodzinnych świąt. Dlatego uczniowie klasy 2a chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowali piękne laurki i życzenia. Dla wielu dzieci Babcie i Dziadkowie to wyjątkowe osoby obdarzające wnuczęta szczerą miłością i służące radą i pomocą. Z tego powodu święto to ustanowione w Polsce w 1966r cieszy się szczególną popularnością. Obchodzone jest również w tym dniu w Bułgarii i Brazylii.

Trzy wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie modelarskim

Michał Surdej, uczeń klasy 3e, został trzykrotnie wyróżniony podczas siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show, która odbyła się 19 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Michał otrzymał wyróżnienia w kategorii junior za  trzy kartonowe modele zaprezentowane  w klasach: samoloty śmigłowe jednosilnikowe, samoloty śmigłowe wielosilnikowe oraz samoloty odrzutowe. Impreza corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do Stalowej Woli przyjechali modelarze  m.in. z Koszalina, Warszawy, Lublina czy Krakowa. Modelarskim zmaganiom towarzyszyły wykłady popularno-naukowe, pokazy grup rekonstrukcyjnych a także  wystawy tematyczne. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Stalowej Woli w celu popularyzacji modelarstwa i wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży. Honorowy patronat nad konkursem sprawowany był  m.in. przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Fundację Historyczną Lotnictwa Polskiego.

Zaproszenie na Młodzieżowe Warsztaty Literackie

Czy w wolnej chwili sięgasz po długopis i przelewasz swoje myśli na papier?
Piszesz wyłącznie „do szuflady”?
Nie jesteś pewna/pewien, czy Twoja twórczość komuś się spodoba?

Jeżeli trzy razy odpowiedziałaś/odpowiedziałeś TAK, przeczytaj poniższą wiadomość.
Czyżbyś znalazła/znalazł wreszcie coś specjalnie dla Ciebie?

W imieniu Mieleckiego Towarzystwa Literackiego zapraszamy na warsztaty. Nie może Cię na nich zabraknąć!

MWL-converted-1

PRZYGODA Z NAUKĄ – czyli Interaktywny Piknik Wiedzy

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt znalazł się w gronie wysoko ocenionych wniosków i zyskał uznanie ekspertów oraz Komisji Grantowej TESCO „Decydujesz, pomagamy”! Projekt „PRZYGODA Z NAUKĄ” ZSO nr 1 w Mielcu przechodzi zatem do etapu głosowania, które rozpoczyna się w sklepach Tesco już 21 stycznia i potrwa do 17 lutego 2019 roku.

WALCZYMY O DOFINANSOWANIE W WYSOKOŚCI 5000 ZŁ!
Pamiętaj! Robiąc zakupy w sklepie:
Hipermarket TESCO
39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 15
każdy paragon możesz zamienić na żeton i oddać głos na nasz projekt:)

Czy chcesz zrozumieć podstawowe zjawiska zachodzące w przyrodzie? Czy chcesz się przekonać, że nauka przedmiotów ścisłych może być przyjemna? Nic prostszego! „PRZYGODA Z NAUKĄ” jest właśnie dla Ciebie i dla wszystkich ciekawych świata! W programie: pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych, niesamowite iluminacje świetlne, prezentacja łazików marsjańskich i kwadrokopterów, walki robotów, szaleństwo w kulach bamper-ball, rozgrywki gier matematyczno-logicznych (w tym szachów ogrodowych), konstrukcje z klocków Lego, deszcz baniek mydlanych oraz mini obserwatorium astronomiczne. A na koniec PROFESJONALNE POKAZY LASERÓW!

lasery                   logo