9 maja uczniowie klas: II A oraz II C pod opieką p. Pawła Ćwięki oraz p. Krystyny Sumiec wzięli udział w wykładach zorganizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski. Tym razem tematyka prelekcji dotyczyła kobiet w obozach koncentracyjnych oraz kobiet w Polskich Siłach Zbrojnych. Była to nasza kolejna wizyta na UR, ostatnia w tym roku szkolnym.
Warto nadmienić, że jesteśmy jedyną szkołą z naszego powiatu, która ma podpisane porozumienie z tą uczelnią. Dumni? Dumni!

Zajęcia terenowe naszych licealistów w Sandomierzu

W poniedziałek, 14 maja, nasi uczniowie wykazali się nie lada odwagą! Tego dnia bowiem udali się do jednego z najniebezpieczniejszych miast w Polsce, Sandomierza (co tydzień zbrodnia i to transmitowana przez telewizję publiczną!). 😉 Licząc w razie potrzeby na nieodzowną pomoc ojca Mateusza, uczniowie klas II A i II C odbyli tam zajęcia terenowe. Wyposażeni w materiały dydaktyczne, kompasy i taśmy miernicze pracowali pod czujnym okiem nauczycieli.

W dniu 12 maja 2018 r odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie  Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie Mikołaj Kapusta i Szymon Pazdro z kl. III d oraz Dawid Dul z klasy III f godnie reprezentowała naszą szkołę,  zdobywając puchar ufundowany przez WORD z Tarnobrzegu – III miejsce. Opiekunem drużyny była nauczycielka Marta Błachowicz.

Gratulujemy zwycięzcom wiedzy o ruchu drogowym oraz zręczności na torze przeszkód.