Wizyta klas drugich w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu

16.04.2018r uczniowie klasy II AC, w ramach zajęć terenowych z geografii poznawali kolejną placówkę świadczącą usługi kulturalne w mieście – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

Czytaj dalej

‘Trzynastego w piątek?’ – wydawałoby się, że nie ma gorszego terminu na konkurs. A jednak, w ten właśnie dzień uczniowie klasy IIIB Wojciech Pazdro, Arkadiusz Sasor i Radosław Żmuda rywalizowali z innymi uczniami szkół średnich w konkursie o kulturoznawstwie krajów niemieckojęzycznych pod dynamicznie brzmiącym tytułem ‘Turbolandeskunde’.

Czytaj dalej

„Harry’ego od dłuższego czasu dręczyły…

…koszmary, w których ocierał się o śmierć. Chłopak, jak co noc, obudził się cały zlany potem. Ten sam koszmar znów się powtarzał… ale w sumie nie powinien spodziewać się czegoś innego. Te sny dręczyły go od miesięcy. Czasem zmieniały się szczegóły, ale schemat był identyczny…”

Tak rozpoczyna się opowiadanie pt. „Doktor Sen” uczennicy klasy III f, Izabeli Maciałek, nagrodzone w konkursie „Mieleckie Straszony 2018”. Jury dostrzegło niebagatelny pomysł na utwór, swobodę stylu oraz dojrzałość literacką Izy i dlatego zwróciło się do niej z prośbą o napisanie jeszcze jednego opowiadania. Oba utwory ukażą się w zbiorze, którego publikację zaplanowano na następny rok.
Iza oczywiście nie porzuca przygody z literaturą. Niedawno zakończyła pracę nad kolejnym opowiadaniem i weźmie udział w konkursie „Wydajemy własną książkę”. Życzymy Izie sukcesu oraz tego, by w życiu wydała ich wiele.

doktor sen

Dzieci dzieciom

W piękne, wiosenne popołudnie 11 kwietnia, bezpośrednio po zakończeniu lekcji uśmiechnięte, pełne energii wolontariuszki wyruszyły w odwiedziny do małych Przyjaciół do Domu Dziecka do Skopania. W cudownej scenerii budzącej się do życia przyrody, wśród złocistych forsycji i obsypanych białymi kwiatami drzew, w gorących promieniach słońca, w rodzinnej niemal atmosferze wolontariuszki poprowadziły różnorodne, dyktowane potrzebą chwili zabawy i zajęcia na świeżym powietrzu.

Czytaj dalej

W pierwszą słoneczną sobotę kwietnia (07.04.2018) uczeń naszego liceum Nataniel Brożonowicz (kl.2c) został finalistą X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez magazyn Charaktery. W zmaganiach, które odbyły się w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, brało udział blisko 100 licealistów, wyłonionych wcześniej z 1000 uczestników z całej Polski. Serdecznie gratulujemy Natanielowi i trzymamy za niego kciuki w następnym roku szkolnym! Sam finał Turnieju był inspirującą okazją do podzielenia się wiedzą, wymianą poglądów i planów na przyszłość. Przygotowania do kolejnego Turnieju już w październiku. Indeksy na psychologię, stypendia i inne nagrody czekają. Gorąco zachęcamy 🙂

Odpłatność za obiady w miesiącu kwietniu

Odpłatność za obiady w miesiącu Kwiecień  wynosi:  76zł

Stołówka wydaje posiłki w godzinach 1125-1400

Nieobecność ucznia na obiedzie zgłaszamy do godz. 800  do intendentki pod nr tel. 17 773 55 96

 

Należność za posiłki można wpłacać na podane niżej konto Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu.

PKO BP 73 1020 4913 0000 9402 0151 9131

 

W tytule proszę podać: imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

 

Data

 

 

Zupa

 

II danie

 

Deser/Kompot

 

 

16.04.2018

 

Poniedziałek

 

 

Zupa wiosenna .

(1,3,7,9 )

 

Pierogi ruskie,

owoc.

( 1,3,7 )

 

 

 

Kompot owocowy.

 

 

17.04.2018

 

Wtorek

 

 

Zupa ogórkowa z ryżem.

(7,9)

 

Kotlet mielony, ziemniaki, surówka: marchew z pomarańczą

(1,3)

 

 

Kompot owocowy.

 

18.04.2018

 

 

Środa

 

 

Barszcz czerwony z ziemniakami.

(7,9 )

 

Łazanki z kapustą mieszaną i mięsem, owoc.

( 1,3 )

 

 

Sok 100%.

 

19.04.2018

 

 

Czwartek

 

 

Zupa z czerwonej soczewicy.

( 9 )

 

Schab. w sosie wł, kasza jęcz, surówka: z selera.

( 1,7,9)

 

 

 

Kompot owocowy.

 

20.04.2018

 

 

Piątek

 

Zupa z fasoli szparagowej

z ryżem.

(7,9 )

 

Ryba z pieca, warzywa z patelni, papryka.

( 1,3,4,9 )

 

 

Kompot owocowy.

 

Ogłoszenie!

W dniu 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 9.00 na małej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Mielcu odbędzie się konkurs układania kostki Rubika na czas.

Zapraszamy, te osoby, które lubią układać kostkę Rubika i wiedzą, że są w tym najlepsi.

W organizacji konkursu pomoże Nam firma „SpeedCube”.

cat-1800843_960_720