Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu „OTWARTE DRZWI”

W dniach 19-23.02.2018r. w MOPS w Mielcu odbędzie się akcja informacyjna „OTWARTE DRZWI” – realizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiar Przestępstw. Akcja adresowana jest do mieszkańców miasta Mielca, a w szczególności do:
– osób doświadczających przemocy w rodzinie,
– osób stosujących przemoc w rodzinie,
– świadków przemocy w rodzinie.
Od poniedziałku d piątku zostaną uruchomione dodatkowe godziny pracy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu w celu zwiększenia możliwości skorzystania z pomocy osobom, które z różnych przyczyn nie mają możliwości skorzystania w standardowych godzinach pracy instytucji. W ramach akcji konsultacji udzielać będzie specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Dyżury będą odbywać się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, przy ul. Łukasiewicza 1c.

Wszystkim zgłaszającym się będą udzielane kompleksowe informacje w zakresie, m. In.: procedury „Niebieskiej Karty”, karnych konsekwencji stosowania przemocy dla sprawców przemocy domowej, praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej oraz sposobów ich egzekwowania, możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy w lokalnych instytucjach oraz możliwości działań, jakie w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Harmonogram dyżurów:

Walentynki szkolne w V LO

Drodzy uczniowie V LO!
Wkrótce walentynki!
Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny organizuje pocztę walentynkową.
Już jutro przy sklepiku szkolnym postawiona będzie urna, do której można wrzucać kartki dla swojej sympatii lub kogoś, kogo cenicie, lubicie, kto jest Wam bliski, a może po prostu dla ulubionego nauczyciela?

UWAGA !!! Z szacunku dla adresata postanowiliśmy dostarczać kartki i listy Tylko w kopertach i wyraźnie zaadresowane!

DODATKOWO – za zgodą Dyrekcji – wszyscy, którzy przyjdą w środę ubrani na czerwono, nie będą pytani!
Mamy również atrakcyjne nagrody w postaci 2 biletów do CINEMA 3D na romantyczny film (nazwisko bohatera jest związane z kolorem szarym) dla autora najlepiej wykonanej walentynki!

UWAGA!!! W konkursie biorą udział tylko licealiści ! (film od 15 r. ż.)
Proszę pamiętać o podpisaniu konkursowej walentynki swoim imieniem i nazwiskiem.

cid_984